Zabijte nudu: Proleťte se ve „stíhačce“

Vyhledáváte adrenalinové zážitky a máte pocit, že vás nemůže nic moc překvapit? Užili jste si jízdu v supersportu, zdolali terén v off-roadu a zařádili si v peřejích na raftu? Pak máte nejvyšší čas na přesun do vzdušného prostoru. Právě tam totiž zažijete mnohem více vzrušení než na zemi a vodě. Anebo jste snad již letěli ve cvičném vojenském letounu?

Stíhačku jsme nedali do uvozovek omylem. Pokud někde narazíte na nabídku „letu ve stíhačce“, jde o reklamní trik. Ve skutečnosti totiž půjde o stroj, který se používal při výcviku k získání zkušeností před letem s opravdovým stíhacím letounem. Jmenovitě jde například o L 29 Delfín, L 39 Albatros, Iskra, Galeb, Hawk 100 a další.

Skutečné stíhací letouny jsou obvykle jednomístné. Případně mají druhé místo pro operátora zbraňových systémů. Každopádně – pokud vám někdo tvrdí, že se proletíte ve stíhačce, vymýšlí si. V nejlepším případě se za tučnou částku dostanete do cvičně-bojového letounu, ovšem nikoliv u nás, ale v USA nebo v Rusku.

Tolik k upřesnění, v čem se můžete proletět. Případné zklamání však není na místě, protože zážitkový let ve cvičném proudovém letounu rozhodně stojí za to. Nabízí ho například letecká škola Blue Sky Service, samozřejmě pod správným jménem.

Let v letounu L 29 Delfín předčí vaše očekávání. První proudový letoun vyráběný v Československu létá rychlostí až 655 km/h a může vystoupat do výšky 11 500 metrů. Stroj unese až 200 kg různých zbraní a v minulosti se dokonce účastnil válečného konfliktu. Během letu vám bude v žilách pumpovat adrenalin, ale přesto si budete přát, aby trval mnohem déle.

Mnohé účastníky zážitkový let nadchne natolik, že se rozhodnou absolvovat letecké kurzy. Kdo ví, možná se mezi ně zařadíte i vy. Více se dozvíte na www.blueskyservice.cz.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *