Den otců a mužů 2019 + 8 tipů na dárky pro tátu.

Jeden ze svátků, na které se u nás poměrně dost zapomíná. Mezinárodní den můžu v sousedním Německu znamená docela velkou událost, která se hojně slaví. A protože jsme magazín zaměřený na může, rádi bychom, aby se na otce jako živitele a ochránce rodiny nezapomínalo ani u nás.

Tento svátek vznikl už koncem 19. století jako ekvivalent svátku matek. Původně zamýšlená oslava otcovství se ale postupem času změnila na oslavu, řekněme, přechodu z chlapeckého věku do věku dospělých mužů.

Kdy se den otců slaví?

Letos tento svátek vychází na datum 16.6.2018. Slaví se čtyřicet dní po Velikonocích na církevní svátek Nanebevstoupení Ježíše Krista. V Německu se tento svátek nazývá “Den mužů a otců”. Dříve se slavilo tak, že se party chlapů přemisťovaly z hospody do hospody, pilo se pivo a tak dále. No asi si řeknete, že na tohle u nás žádný den otců nepotřebujeme, takhle to v řadě hospod a barů vypadá víkend co víkend.

Postupem času se z této pijácké tradice stal spíše rodinný svátek, kdy se slaví s rodinou na zahradě a griluje se.

Při této příležitosti muži a otcové od rodin dostávají i různé dárky.

8 tipů na dárky pro muže a táty.

1.) Kosmetická sada Collistar Man

I muži a otcové o sebe musí pečovat. V dnešní době je to takřka nutností. Tahle dárková kosmetická sada obsahuje Gel na tvář a okolí oční 75 ml + Holící pěna 75 ml + Šampon 100 ml + Cestovní tašku. Je to jistě něco jiného než běžně používá, to přijde vhod. Navíc s parádní cestovní taškou. Není nad čím přemýšlet.

Kde koupit?

2.) Minimalistická klíčenka OrbitKey

Minimalistická klíčenka OrbitKey

 

Tahle klíčenka nejen, že skvěle vypadá, ale je i hrozně praktická. Už žádné svazky klíčku po kapsách. Velmi oblíbený kousek z kvalitního materiálu jako dárek určitě potěší.

Kde koupit?

3.) HappySocks – designové ponožky

Tyto designové ponožky plné barev jsou velmi trendy a při správné kombinaci se hodí snad ke všemu. Co si budeme povídat, ponožek není nikdy dost. Na výběr je opravdu stovka barevných kombinací. A pozor, mají i spodní prádlo, aby to ladilo.

Kde koupit?

4.) Ochutnávkový balíček vína

Není nad to objevovat a poznávat něco nového a dobrého. Ochutnávkový balíček vína může být tím pravým důvodem sejít se a něco oslavit, třeba právě při příležitosti dne otců/mužů. Pokud ten váš nepohrdne dobrým vínem, je to ideální dárek.

Kde koupit?

5.) Přenosný reproduktor

Dobrá hudba dokáže naladit i dobrou atmosféru. Dříve tátové a otcové poslouchali “tranzistoráky”, ale teď je jiná doba. Bezdrátové spojení s telefonem, skvělý zvuk a dlouhá výdrž baterie se jistě bude hodit v garáži, dílně, nebo na zahradě. Využití je spousta. Jako dárek k nezaplacení.

Kde koupit?

6.) Kvalitní zrnková káva

Mnoho z nás už dnes má doma kvalitní kávovar na mletou kávu. Není nad to si doma připravit šálek dobrého kafe skoro jako v kavárně. Darujte kvalitní zrnkovou kávu, kterou milovník kafe jistě ocení. Je mnoho značek a druhů, volba je jen na vás.

 

Kde koupit?

7.) Pouzdro na telefon s přihrádkou na platební karty Bellroy

Je toho hodně, co nosí muži po kapsách, klíče, peněženku, karty, doklady, telefon, případně další nezbytnosti. Proč neušetřit trochu místa. Kvalitní a velmi oblíbené pouzdro na mobilní telefon od značky Bellroy se určitě bude hodit. Nejen že ochrání telefon, ale také slouží jako peněženka na důležité karty a peníze.

Kde koupit?

8.) Kosmetika pro péči o vousy Percy Nobleman Beard Starter Kit

Doba plnovousům přeje, je moderní a ženám se to líbí. Ale aby se to líbilo, je potřeba o svojí “bradu” dobře pečovat a starat se o ni. K tomu může pomoci tento starter kit od Percy Nobleman, který obsahuje šampon na vousy Beard Care 30 ml + vyživující olejový kondicionér na vousy Beard Care 10 ml. Pro muže s plnovousem je to dárek k nezaplacení.

Kde koupit?

 

Tak co, jak se vám líbí náš seznam tipů na dárek ke dni otců? Vybrali jste, nebo vám tady něco chybí? Oslavte den otců a mužů, stejně jako se slaví MDŽ nebo den matek.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *