Den otců a mužů 2021 + 8 tipů na dárky pro tátu.

Jeden ze svátků, na které se u nás poměrně dost zapomíná. Mezinárodní den můžu v sousedním Německu znamená docela velkou událost, která se hojně slaví. A protože jsme magazín zaměřený na může, rádi bychom, aby se na otce jako živitele a ochránce rodiny nezapomínalo ani u nás.

Tento svátek vznikl už koncem 19. století jako ekvivalent svátku matek. Původně zamýšlená oslava otcovství se ale postupem času změnila na oslavu, řekněme, přechodu z chlapeckého věku do věku dospělých mužů.

Kdy se den otců slaví?

Letos tento svátek vychází na datum 20.6. 2021 Slaví se čtyřicet dní po Velikonocích na církevní svátek Nanebevstoupení Ježíše Krista. V Německu se tento svátek nazývá “Den mužů a otců”. Dříve se slavilo tak, že se party chlapů přemisťovaly z hospody do hospody, pilo se pivo a tak dále. No asi si řeknete, že na tohle u nás žádný den otců nepotřebujeme, takhle to v řadě hospod a barů vypadá víkend co víkend.

Postupem času se z této pijácké tradice stal spíše rodinný svátek, kdy se slaví s rodinou na zahradě a griluje se.

Při této příležitosti muži a otcové od rodin dostávají i různé dárky.

8 tipů na dárky pro muže a táty.

1.) Kosmetická sada Collistar Man

I muži a otcové o sebe musí pečovat. V dnešní době je to takřka nutností. Tahle dárková kosmetická sada obsahuje Gel na tvář a okolí oční 75 ml + Holící pěna 75 ml + Šampon 100 ml + Cestovní tašku. Je to jistě něco jiného než běžně používá, to přijde vhod. Navíc s parádní cestovní taškou. Není nad čím přemýšlet.

Kde koupit?

2.) Minimalistická klíčenka OrbitKey

Minimalistická klíčenka OrbitKey

 

Tahle klíčenka nejen, že skvěle vypadá, ale je i hrozně praktická. Už žádné svazky klíčku po kapsách. Velmi oblíbený kousek z kvalitního materiálu jako dárek určitě potěší.

Kde koupit?

3.) HappySocks – designové ponožky

Tyto designové ponožky plné barev jsou velmi trendy a při správné kombinaci se hodí snad ke všemu. Co si budeme povídat, ponožek není nikdy dost. Na výběr je opravdu stovka barevných kombinací. A pozor, mají i spodní prádlo, aby to ladilo.

Kde koupit?

4.) Ochutnávkový balíček vína

Není nad to objevovat a poznávat něco nového a dobrého. Ochutnávkový balíček vína může být tím pravým důvodem sejít se a něco oslavit, třeba právě při příležitosti dne otců/mužů. Pokud ten váš nepohrdne dobrým vínem, je to ideální dárek.

Kde koupit?

5.) Přenosný reproduktor

Dobrá hudba dokáže naladit i dobrou atmosféru. Dříve tátové a otcové poslouchali “tranzistoráky”, ale teď je jiná doba. Bezdrátové spojení s telefonem, skvělý zvuk a dlouhá výdrž baterie se jistě bude hodit v garáži, dílně, nebo na zahradě. Využití je spousta. Jako dárek k nezaplacení.

Kde koupit?

6.) Kvalitní zrnková káva

Mnoho z nás už dnes má doma kvalitní kávovar na mletou kávu. Není nad to si doma připravit šálek dobrého kafe skoro jako v kavárně. Darujte kvalitní zrnkovou kávu, kterou milovník kafe jistě ocení. Je mnoho značek a druhů, volba je jen na vás.

 

Kde koupit?

7.) Pouzdro na telefon s přihrádkou na platební karty Bellroy

Je toho hodně, co nosí muži po kapsách, klíče, peněženku, karty, doklady, telefon, případně další nezbytnosti. Proč neušetřit trochu místa. Kvalitní a velmi oblíbené pouzdro na mobilní telefon od značky Bellroy se určitě bude hodit. Nejen že ochrání telefon, ale také slouží jako peněženka na důležité karty a peníze.

Kde koupit?

8.) Kosmetika pro péči o vousy Percy Nobleman Beard Starter Kit

Doba plnovousům přeje, je moderní a ženám se to líbí. Ale aby se to líbilo, je potřeba o svojí “bradu” dobře pečovat a starat se o ni. K tomu může pomoci tento starter kit od Percy Nobleman, který obsahuje šampon na vousy Beard Care 30 ml + vyživující olejový kondicionér na vousy Beard Care 10 ml. Pro muže s plnovousem je to dárek k nezaplacení.

Kde koupit?

 

Tak co, jak se vám líbí náš seznam tipů na dárek ke dni otců? Vybrali jste, nebo vám tady něco chybí? Oslavte den otců a mužů, stejně jako se slaví MDŽ nebo den matek.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *