Na co nezapomenout při návratu do kanceláře? Doplňte kancelářské potřeby

Protiepidemická opatření se pomalu uvolňují a pozvolna se blíží opět návrat do kanceláří. Zatímco někteří to vítají, jiní si na práci z domova tak navykli, že se jim režim měnit nechce. Vrátí se ale všichni zaměstnanci, nebo současná situace změnila trend práce na dálku? A co podnikatelé, nebudou odteď raději pracovat více z domova? 

Práce z domova takřka ze dne na den

Práce z domova má řadu výhod a dává především větší svobodu. Nemusíte složitě dojíždět do kanceláře, kde budete trávit svůj čas. Hodně záleží na samotné náplni práce, ale často se na práci můžete doma více soustředit a ve výsledku toho možná uděláte i více – a mnohem pohodlněji. Home office se ale neobejde bez potřebného vybavení kanceláře.  

Hlavním úskalím práce z domova je především sebekázeň. Rozvrhnout si pracovní dobu podle sebe je skvělé, ale pokud nemáte sebekázeň a motivaci, byl pro vás zřejmě home office problematický. Jenže je samozřejmě rozdíl mezi nucenou prací z domova a dobrovolnou. Naopak existuje i velká část zaměstnanců a podnikatelů, kteří už neplánují návrat do režimu před epidemií.

Odhaduje se, že režim práce, jak ho známe dnes, by se mohl změnit na kombinovanou formu. Některé dny byste docházeli do zaměstnání, ale jiné pracovali z domova. To s sebou nese nutnost vybavení domácnosti, například bez tiskárny a některých kancelářských potřeb se jen těžko obejdete. 

Pozvolný návrat do kanceláří

Práci v kanceláři většina z nás velmi dobře zná. Samozřejmě má své výhody i nevýhody, stejně jako home office. Někde práce v kanceláří fungovala dobře, jinde to často mohla být ztráta času, protože úplně stejně jste mohli fungovat z domova. Po dlouhém home office lidé na kanceláři nejčastěji oceňují sociální kontakt s kolegy. Samozřejmě někomu může kancelář vyhovovat více, protože v kanceláři má prostor, aby se hluboce soustředil na práci – ale úplně stejně to jde doma. 

Bez kancelářských potřeb a vybavení se neobejdete nikde

Specialista z TisknuLevne.cz Ondřej Manych říká. V jednom se ale práce z domova nebo v kanceláři neliší, a to ve vybavení. Ať už pracujete na home office nebo dojíždíte do kanceláře, neobejdete se bez kvalitních kancelářských potřeb. Ukazuje se, že většině lidem, kteří nikdy z domova nepracovali, chyběla nejvíce při práci z domu tiskárna. Důležitým vybavením kanceláře je tedy tiskárna a kancelářský papír. Většinu dalších kancelářských potřeb už si lidé sehnat zvládli. 

Pokud se rozhodnete pro částečnou nebo úplnou práci z domova, rozhodně kancelářské potřeby nepodceňujte. Může se zdát, že je nebudete potřebovat, ale opak je pravdou – výrazně umí ulehčit práci. 

Důležitý je prostor, tedy ideálně pracovna

Dalším zjištěním, se kterým se muselo poprat mnoho lidí, je absence pracovny. Pokud nemáte doma pracovnu, může být práce z domova opravdu problematická. Pracovna je místem, kde byste měli najít klid. Zároveň tady můžete mít všechny potřebné nástroje k práci, tedy počítač, tiskárnu, kancelářské potřeby, zásobu kancelářských papírů a další. Samozřejmě nezapomeňte na 2 velmi důležité věci, a to kvalitní kancelářské křeslo a stůl, ideálně ergonomické

Změní se něco? 

Epidemie COVID-19 ukázala, jak rychle se mohou změnit zažité rutiny. Přechod na home office skoro ze dne na den s sebou přinesl mnoho problémů, tím hlavním byla především nepřipravenost zázemí v domácnostichyběly tiskárny, kancelářské potřeby a celkově i prostor na práci. Na druhou stranu se ale také ukázalo, že práce z domova má smysl a mnoho výhod. Do budoucna můžeme očekávat, že její podíl bude výrazně narůstat.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *