Minecraft: Hra, kterou milují děti, zabaví i vás

Hledáte zaručený recept, jak zabít nudu nejen během lockdownu či karantény? Vytáhněte ze skříně herní konzoli a pusťte se do kreativního tvoření v unikátním světě Minecraftu. Hra, která se dostala do širšího podvědomí především jako titul pro mladší generaci, má dostatečný potenciál na to, aby se u ní stejně dobře pobavil i dospělý hráč. Proč dát Minecraftu šanci?

Sandboxová hra s prvky adventury a RPG

Bez ohledu na to, zda je řeč o mobilní aplikaci, PC verzi nebo Minecraft PS4, z hlediska žánru jde o tzv. sandboxovou hru v otevřeném světě. V praxi to neznamená nic jiného než to, že hráče nesvazuje lineárnost, ale naopak může k plnění úkolů přistupovat s takovou porcí kreativity, jak je to jen možné. 

Jinými slovy, v Minecraftu si hráč může dělat, co se mu zlíbí, samozřejmě v rámci možností, které mu dali do vínku vývojáři. Nosným pilířem je stavění všeho možného i zdánlivě nemožného z vytěžených, vyrobených či zakoupených bloků, což lze přirovnat k virtuálnímu stavění z LEGA.

A když vás stavění brzy přestane bavit? Jednoduše opustíte stavitelský režim a pustíte se do objevování krás pixelového světa, péče o zvířata, obchodování či jiných aktivit. Anebo do přežívání, protože svět Minecraftu není tak mírumilovný, jak se na první pohled jeví. Jakmile padne tma, objeví se zombie a další příšery. Akční řežbu ve stylu Mafia 2 PS4 však nečekejte, boj nikdy nebyl hlavním herním prvkem.

Hra, která rozvíjí

Popsat všechny možnosti, které Minecraft hráči nabízí, by vydalo na tlustou encyklopedii. Lépe uděláte, když legendární hru vyzkoušíte a uděláte si na ni vlastní názor. Letos to bude deset let od doby, kdy se nesmazatelné zapsala do srdcí desítek milionů hráčů na celém světě a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by ztrácela oproti většině na popularitě. Díky propracovanému systému „kraftění“ se z ní stal fenomén a nedají na něj dopustit ani rodiče – děti si totiž při hraní Minecratu rozvíjí logické uvažování a kreativitu.

Hru Minecraft včetně verzí Dungeons Hero Edition a Store Mode: The Complete Adventure seženete na prokonzole.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *