Barber Shop – užijte si relax při péči nejen o vlasy

Možná jste si toho všimli také. Hodně českých mužů už dnes nechodí k holiči, ale k “Barberovi”. I nás zasáhl fenomén Barber shopů, které jsou čistě mužskou záležitostí, kam se mnoho mužů nechodí jen nechat ostříhat, případně si nechat upravit vousy, ale chodí sem relaxovat, za zážitkem, který klasické holičství nenabízí. Není to tak dávno, co se počet Barber shopů, nejen v Praze, ale i dalších městech, dal napočítat na prstech jedné ruky. Teď je tomu naopak, počet klasických ryze pánských holičství roste a těší se čím dál větší oblibě.

Co to ten Barber shop vlastně je?

V dobách první republiky bylo jasně oddělené pánské holičství a dámské kadeřnictví. Postupem času se tyto zdánlivě oddělené světy slily a klasická služba čistě pro pány tak skoro vymizela. To se naštěstí, ne tak dávno, změnilo. Takže tyto “salóny pro pány” můžete vídat pod názvem Barber shop, který byl odvozen od latinského slova Barba, což znamená holič.

Jaké služby vás čekají?

Už při prvním vstupu na vás dýchá úplně jiná atmosféra, než na kterou jste zvyklí ze svého stříhání u “kadeřnice” v ulici. Vzduchem se line příjemná vůně speciální kosmetiky, určené výhradně pro muže, která podtrhuje stylový interiér a zařízení. Při vstupu vám většinou ihned nabídnou nějaký drink, klidně něco ostřejšího.

V klidu se usadíte a můžete čekat až přijdete na řadu. Zdržení se tady nekoná. Ještě se mi nestalo, že bych čekal. Jakmile přijde váš čas, už si jen můžete užívat služby, které jste si objednal. Profesionálně se vám postarají nejen o vlasy, ale také o vousy, dopřejí vám masáž obličeje a hlavy a v některých případech se postarají i o barvení vousů či doporučení vhodné kosmetiky. Během všech procedur vás jistě zaujme, jak obratně zachází s břitvou.

A výsledek? Vždy jsem si připadal nějak víc upravený, kontury střihu byly přesnější a vousy bych si sám nikdy takhle “čistě” neupravil. Dokonalý relax, který za tu cenu rozhodně stojí.

Kam do Barber shopu?

Po Praze, případně v dalších městech, je jich už spousta. My můžeme doporučit Barber’s wife. Jak už z názvu tohoto holičství vypovídá, o váš dokonalý vzhled se postarají výhradně ženy. Přece jen jemná ženská ruka může být při stříhání muže příjemnější. Jejich Barber shop Zličín, eventuelně pobočka v obchodním centru Chodov, nabízí všechny výše zmíněné služby. Můžete se tak těšit na klasické stříhání, holení břitvou tzv. metodou HOT TOWEL, masáž hlavy nebo barvení vousů. Jejich lokace je ideální, protože zatímco vaše drahá polovička nakupuje, vy se můžete v klidu nechat hýčkat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *