Top 10 pánských parfémů na léto 2018

Každé léto řeším ten stejný problém, jaký vybrat parfém na tohle sluncem zalité období. A každý rok prostě nevím, který zvolit. Nepatřím k těm, které by bavilo obcházet parfumerie a zkoušet či testovat různé vůně, o nichž si myslím, že jsou ideální na léto. Ani nijak zvlášť nesleduji novinky. Většinou vezmu první parfém, který mi voní. Tento rok jsem si tu práci ale dal, abych i vám usnadnil výběr parfému, která vám sedne.

Vybral jsem tak top 10 pánských parfémů na léto, o kterých si myslím, že by se měly objevit i ve vašem hledáčku. Žebříček není řazen od nejlepšího k nejhoršímu, protože jsou zde i vůně, které nelze porovnávat.  Nebudu vám popisovat, co je v parfému za látky a co obsahuje “základ, hlavu a srdce” jak je s oblibou vypisováno na stránkách parfumerií, spíš vám řeknu, jak voní a pro koho nebo jakou situaci se daný parfém ideálně hodí.

10.) Jean Paul Gaultier Le Male Eau Fraîche Superman

Svěží vůně, která voní lehce jako kombinace mentolové žvýkačky, čerstvě vypraného prádla a někdo by tam mohl ucítit i okurku (tady bych to přirovnal vzdáleně ke kombinaci ginu s tonikem a vloženou okurkou).  Ideální na dovolenou k moři, nebo když se pohybujete kolem vody a bazénu. Velmi dobře reaguje, pokud se víc potíte. Řada Jean Paul Gaultier nabízí jak toaletní vody, kolínské, tak i sprchové gely, takže můžete hezky nakombinovat.

Jean Paul Gaultier Le Male Eau Fraîche Superman

Kde koupit?

9.) Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense

Parfém, který obsahuje měsíček v kombinaci s vůní, která se dá přirovnat ke gumovým medvídků a svěžesti vody. Má v sobě něco, co evokuje tanec a pohyb, pohodu. Ideálně si představte, že tímto parfémem voněl Tom Cruise ve filmu Coctail. Kdybych jel na dovolenou, jasná volba společně s hawajskou košilí a koktejlem v ruce.

Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense

Kde koupit?

8.) Coach For Men

Coach For Men Eau de Toilette je vůně, která podtrhuje mužství v pravém slova smyslu. Podobná vůni Dior Savage, ale bez ostrých rysů. Ideální pro spontánní muže, kteří se nebojí jednat a vyhledávají letní zážitky, jsou temperamentnější. Ucítíte v ní dřevo a vyvolá ve vás pocit životního stylu města New York. Základ připomíná elegantní smyslnost semiše.

Coach For Men

Kde koupit?

7.) Prada L’Homme

Svěží vůně s dotykem luxusu. Ideální vůně na léto, pokud chcete vonět svěže, například v kanceláři nebo na pracovní schůzce apod. Tohle je ideální volba, tzv No.1 Office vůně. Hodí se na každodenní nošení. Dokáže vonět velmi dlouho a příjemně. Má v sobě něco, co vám připomíná jistou eleganci.

Kde koupit?

6.) Rasasi Hawas For Men

Toto je vůně pro všechny, kteří mají rádi Mont Blank Legend Spirit, Paco Rabane Invictus nebo Invicts Aqua, protože je to směsicí všech zmíněných a vychází z toho nejlíp. Velmi dobře na ni reaguje opačné pohlaví, vůně vydrží dlouho a cena je oproti konkurenci příznivá. Vhodná pro mladší muže, pro ty starší se hodí, pokud jste se rozhodli vyrazit ven v tzv. casual stylu.

Rasasi Hawas For Men

Kde koupit?

5.) Molecule 01

Toto je takzvaná anti-vůně, není nijak agresivní, když ji použijete za den 50x, nic se nestane. Ideální, pokud chcete vonět, ale nechcete vůní obtěžovat svoje okolí, např. v letadle, autě, kanceláři apod. Je velmi jemná, přirovnal bych ji k vůni čerstvého vzduchu, mokrého dřeva a svěží vůni ihned po sprše.

Molecule 01

Kde koupit?

 

4.) Acqua Di Gio Profumo

Jedna z nejlepších a nejoblíbenějších vůní na trhu, nejen co se prodejů týká. Ideální do letní horké noci, když chcete vyrazit za zábavou, ať už je jakákoliv. Vhodná k bílé košili, elegantnímu stylu. Přesně takto si ženy přestavují, že voní milionář Christian Gray (ano, ten s 50-ti odstínů šedi). Acqua Di Gio Profumo Kde koupit?

3.) Jean Paul Gaultier Ultra Male 

Vůně ze stejné kategorie jako předchozí ACQUA DI GIO PROFUMO, extrémně sexy, ale pro méně elegantní styl, pro playboye, pro bad boye, který ale není tak “Classy”. Celý klub mu patří a strhává pozornost na sebe. Tak by se dal charakterizovat ten, kdo má tuhle vůni. Další velmi oblíbený kousek.

Kde koupit?

2.) Christian Dior Sauvage

Kdybych teď jel na letní dovolenou a mohl jsem si s sebou vzít pouze jednu vůni, byla by to tahle, protože vyřeší všechny vaše problémy. Bude vonět skvěle přes den, na pláži a udělá hodně parády i když vyrazíte do restaurace nebo za zábavou do města. Vůně dlouho vydrží a je neotřelá.

Kde koupit?

1.) Bvlgari Aqva Amara

Tahle vůně připomíná vůni vlny, která narazila do útesu a kombinuje to s něčím, co má v sobě připomínku vůně pláže. Je v ní prostě úžasný nádech léta, vydrží dlouhou dobu.

Bvlgari Aqva Amara

Kde koupit?

 

Doufám, že vám seznam těchto pánských letních parfémů pomůže s výběrem nebo vás přinejmenším inspiruje při výběru vaší nové vůně.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *