Užitečné informace o chiptuningu

Popularita chiptuningu neustále roste a této moderní metody ke zvýšení výkonu motoru využívá čím dál více majitelů vozidel a především milovníků rychlé jízdy. Co za oblibou chiptuningu stojí? Důvodů je hned několik, pojďme si je tedy blíže představit.

Přínosy chiptuningu

Nespornou výhodou zvýšení výkonu pomocí chiptuningu je skutečnost, že se zcela obejde bez zásahů do konstrukce vozidla. Dostačující je totiž přehrání řídicí jednotky, případně i jednotky automatické převodovky. Přináší s sebou však i další výhodu v podobě snížené spotřeby paliva, neboť tato úspora může dosáhnout až 15 procent. To vše při výkonu vyšším až o 30 procent. Výsledkem chiptuningu je tedy mnohem výkonnější vozidlo s nižšími provozními náklady.

Další důležité úkony

V souvislosti s chiptuningem jsou však nepostradatelné také další úkony. Například díky emisnímu dynamickému testu si je majitel jistý, že jeho vylepšené vozidlo nepřekračuje povolené emisní limity a nečekají jej tak další komplikace. Dalším důležitým krokem je diagnostika řídicí jednotky před přehráním i po něm. Majitel vozidla by měl rovněž obdržet CD s původní verzí softwaru, díky němuž může v případě potřeby přehrát řídicí jednotku a vrátit výkon na výchozí úroveň.

Dostupný chiptuning

Zajímá vás, zda je možné podstoupit chiptuning v Liberci  a okolí? Chiptuning už dávno není výsadou pouze největších měst. V současné době je i v Liberci chiptuning běžnou záležitostí. Důležitým ukazatelem spolehlivosti dané chiptuningové společnosti jsou zákaznické reference, ale také nabídka doplňkových služeb. Rovněž se vyplatí ověřit si rozsah záruky, kterou daná společnost na provedené úpravy nabízí. Naopak se vyplatí vyvarovat se pochybných dílen, které mohou na vozidle napáchat nevratné škody.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *