Nemáte na autě tažné zařízení? K dispozici jsou tyto 3 varianty

Máte doma auto, ale pokaždé, když potřebujete přívěsy vozík, musíte k sousedovi? Pokud ano, zřejmě jste už několikrát přemýšleli o tom, že si necháte na vůz dodatečně namontovat tažné zařízení. To určitě vyjde na nějaké peníze navíc, ale za ten komfort, který vám nabídne, to jistě stojí. My se v následujících řádcích zaměříme na všechny 3 typy tažných zařízení, jež na trhu existují. Třeba si i vy uděláte jasno v tom, který nakonec zvolíte.

Klasická pevná tažná zařízení

Tento typ se fakticky používal vždy v minulosti, protože jiné varianty ještě neexistovaly. V podstatě se jedná o podobu, kdy je samotné rameno tažného zařízení permanentně spojeno se samotným automobilem. Velkou výhodou takovéhoto zařízení je jeho maximální možná odolnost. Můžete si být jistí, že rameno bude skutečně vysoce pevné a i při vezení těžšího nákladu nenastanou žádné komplikace. Třeba nosič kol na tažné zařízení připojíte velmi pohodlně. Počítejte i s relativně nejnižší cenou. A nevýhody? Především fakt, že na něj mohou reagovat senzory pro parkování. Někomu se také nelíbí vzhled vozu s tažným zařízením.

Tažná zařízení, jež lze odejmout

Jestliže máte tažné zařízení opravdu jen na občasné použití, pak můžete volit odnímatelnou podobu. Ta je samozřejmě dražší, a cenově tedy spadají odnímatelné mechanismy do kategorie prémiových. Vzhled auta bude ale dokonalý, jelikož si tažné zařízení dle potřeby sundáte.

Sklopná tažná zařízení jako kompromis

Ani jedno předešlé zařízení vám příliš nesedí? Pak můžete volit jakýsi kompromis, který představují sklopné variace. Když nebudete aktuálně vozík potřebovat, velmi jednoduchým způsobem prostě tažné zařízení sklopíte tak, aby nebylo vůbec vidět. Využito může být stejně jako předchozí dvě podoby na jakýchkoli vozech různých značek.

více informací ZDE

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *