LED žárovky hrají na poli s osvětlením prim

První žárovku rozsvítil Thomas Alva Edison v roce 1879, přičemž do prodeje se žárovky s bambusovým vláknem a šroubovací paticí E27 dostaly o dva roky později. Postupem času však edisonovské žárovky vytlačila sofistikovanější a úspornější LED technologie, na kterou se následující řádky zaměřují.

Přelomová LED technologie používá polovodičové elektronické diody, které jsou schopné vyzařovat světlo. Ještě musíme podotknout, že LED žárovky se pyšní mnoha přednostmi, například spotřebovávají mnohem méně elektrické energie, mají několikanásobně vyšší životnost a vůbec se nepřehřívají. Ovšem musíte počítat s tím, že pořizovací cena je vyšší, ale z dlouhodobého hlediska se investice vyplatí.

LED žárovky převálcovaly úsporné zářivky

Současný trh je opravdu rozmanitý, přičemž jednou z alternativ ke klasickým žárovkám jsou úsporné zářivky, kterým však neprospívá časté zapínání a vypínání. Další nevýhodou je, že musíte čekat, než se zářivka rozsvítí naplno, kdežto moderní LED panely a žárovky takové problémy rozhodně nemají. LED žárovky dokážou svítit až 50 tisíc hodin, což je opravdu úctyhodné, když si představíme, že jedny z prvních žárovek svítily pouze 600 hodin.

LED žárovky mohou být chytré

V posledních letech se rozmohl trend inteligentní domácnosti, což znamená, že všechny předměty každodenní potřeby jsou propojené s chytrým telefonem. Přes smartphone tak můžete ovládat prakticky vše od domácích spotřebičů až po osvětlení. Pokud tedy koupíte speciální LED žárovky, jež se dají připojit k telefonu, pomůže vám to v mnoha věcech, například nastavíte intenzitu světla, zapnete osvětlení, i když nejste doma, abyste dali zlodějům najevo, že doma jste a podobně.

Jestliže toužíte po úsporném způsobu osvětlení, obraťte se na internetový obchod ledakce.cz, na kterém koupíte žárovky, pásky, panely a podobně.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *