Top 3 kvalitní zimní pneu za super cenu

Už se zase blíží období, kdy začnete přemýšlet nad výměnou letních pneumatik za zimní. Možná patříte k těm, kteří to řeší na poslední chvíli, až začne padat sníh a začne mrznout. To už je ovšem většinou pozdě. Je lepší vše zařídit dopředu a mít klid.

Nejde jen o ten čas, který s tím člověk musí strávit, ale jde také o peníze. Kolikrát se totiž nejedná jen o přezutí pneumatik, ale také o koupi nových. To už je nutné sáhnout hlouběji do kapsy. Ale ne vždy to musí být pravda, pokusíme se vám poradit, jak vybrat a najít kvalitní, levné, a přesto úsporné zimní pneumatiky. Prostě nejlepší poměr cena výkon.

Co sledovat pří výběru zimní pneumatiky

Správný rozměr
Úplně nejlepší bude, když se podíváte na bočnici vašich současných pneu, kde ho najdete obvykle ve formátu např. 205/55 R16 91 H. První číslo udává šířku gumy v milimetrech, druhé označuje výšku bočnice v procentech. R16 je průměr vašeho kola v palcích. 91 je číslo nosnostního indexu a písmeno H je rychlostní index. Určitě doporučujeme zkontrolovat správný rozměr i ve vašem technickém průkazu.

Rychlostní index
Jak jsme si už řekli, rychlostní index označuje maximální rychlost, pro jakou je pneumatika vyrobena. Nejčastější indexy, na které můžete narazit, jsou:

T – do 190 km/h
H – do 210 km/h
V – do 240 km/h.

V případě zimních pneumatik rozhodně nedoporučujeme tuto rychlost překračovat, guma se rychleji ničí a zhoršují se její jízdní vlastnosti.

Energetické štítky
Každá pneumatika musí tento štítek mít. Jasně vám totiž řekne, jaké jsou hodnoty tří základních parametrů, které je třeba sledovat. Jedná se o hlučnost vzorku, valivý odpor a brzdnou dráhu na mokru. Valivý odpor a brzdná dráha mají kategorie A až G, hlučnost se měří v decibelech a to ve třech různých třídách.

Jaké ale vybrat? Vybrali jsme je za vás!

Top 3 kvalitní a zároveň levné zimní pneu

Sava ESKIMO S3+

Sava patří mezi známé výrobce pneumatik a dá se říct, že jsou jistotou. Patří mezi ně i zimní pneumatika Sava Eskimo S3+, která si vede skvěle v zimních podmínkách, má ověřený komfort, skvělou životnost i přilnavost. I přes kladné hodnocení v nezávislých testech, jako je např. ÜAMTC-TEST, si drží dobrou cenu, jež osloví i řidiče, kteří nechtějí za pneumatiky na zimu utratit velkou částku.

Barum Polaris 3

Zimní pneumatiky Polaris od české značky Barum nejsou nadarmo jedny z nejoblíbenějších. Za velmi příznivou cenu pořídíte dobrou zimní pneumatiku. Barum Polaris 3 spolehlivě zabírá na sněhu, má dobrou životnost a také spotřeba paliva je na dobré úrovni.

Tato pneu je ideální pro řidiče, kteří za zimu nenajezdí tolik kilometrů, ale i tak by chtěli za rozumnou cenu kvalitní a bezpečnou pneumatiku.

Zimni pneumatiky Barum Polaris 3

Starfire W200

Známá značka čerpá ze zkušenosti výrobce celé skupiny Cooper. Řidiči, kteří tuto pneumatiku už někdy v minulosti obuli, oceňují vzhledem k nízké ceně dobré vlastnosti při jízdě na mokru, malou hlučnost a kvalitní vzorek, který vás nenechá ve štychu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *