Tričko pod sako ano či ne? Rozsekli jsme to za vás!

Nošení trička pod sakem je trochu kontroverzní téma a pro někoho naprosto nepřípustný módní prohřešek. Přesto na tuto kombinaci mnozí nedají dopustit – v neformálním prostředí může působit uvolněně a sexy. Když na tohle balili holky James Dean nebo Marlon Brando, můžete taky! Vždy je ale nutné držet se několika jednoduchých základních pravidel.

Umírněný tričko-sakový freestyle

Triko by nemělo být ani příliš volné, ani příliš těsné, dlouhé tak akorát, aby přesahovalo přes vršek kalhot. Barvy vybírejte co možná nejstřízlivější, přípustné jsou bílá nebo černá, eventuálně šedivá. Tak jako tak byste si triko neměli brát pod klasické oblekové sako, vycpaná ramena totiž v této kombinaci působí nepatřičně. Zvolte raději sportovněji střižený blejzr.

Blejzry můžete najít třeba tady >>

Kalhoty by měly barevně podtrhovat sako. Obléct si můžete džíny ve střihu slim fit nebo o něco decentnější chino pants. K tomu si obujte kožené polobotky či ležérní bílé tenisky a je to!

Pokud navíc správně zvolíte kapesníček v klopě saka, nic jím nezkazíte. A nezapomeňte nechat rozepnutý dolní knoflík – tohle pravidlo se při nošení saka dodržuje za každých okolností!

t-shirt-with-blazer-grid_idleman

Sid Vicious není nevinnej

A co trička s potiskem? V zahraničí se módní znalci shodují, že ve skejťáckém tričku pod sakem budete vypadat v lepším případě jako rocková hvězda z osmdesátých let. A i když se představa osmdesátkové rockstar u nás a jinde ve světě může různit, potřeba bořit konvence nesprávným směrem není žádoucí nikde.

Rebelům s nutkáním obléct si pod sako hadr z hrabáku se Sex Pistols na hrudi vzkazuje spolumajitel newyorské módní značky Brian Trunzo: „Obyčejným trikem porušujete základní módní pravidla už tak. Nedělejte z toho ještě větší šarádu.“

Inspirovat se můžete třeba tímto videem od britského značkového prodejce pánské módy The Idle Man:

Žádná odpověď

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *