Škoda Scala nasadila laťku velice vysoko

Vývoj technologií míří v posledních letech mílovými kroky kupředu a v tomto ohledu samozřejmě nezaostávají ani přední světové automobilky. Mezi ně se řadí také naše česká škodovka, která poměrně nedávno představila veřejnosti zbrusu nový model, jenž nese pojmenování Škoda Scala. A nutno podotknout, že o zákazníky jistě nebude mít nouzi v tuzemských vodách, ani v zahraničí. Za co konkrétně tomu vděčí? Na to si posvítíme prostřednictvím následujících řádků.

Elegantní design, který vás jednoduše dostane

Pokud se v prvé řadě zaměříme na pohled zvenčí, nelze si nevšimnout dynamického provedení, které je inspirováno sportovní studií VISION RS. Pětidvéřový hatschback působí natolik originálně, že vůz jednoduše nemůže jen tak splynout s davem.

Po bližším prozkoumání vás jistě upoutají také přední Bi-LED světlomety ve tvaru očí divoké šelmy, která se právě chystá zaútočit na svou kořist. Z praktického hlediska nelze nezmínit ani nižší spotřebu energie, kterou LED světla přinášejí. Tato skutečnost platí dvojnásobně, protože jsou LED světla využity i v zadní části vozu. Nová Škoda Scala zkrátka přesvědčí na první pohled.

Nadstandardní výbava už v základu

U předchozích modelů Škoda se objevovaly tři výbavové stupně, z nichž ten nejnižší (Active) nepřinesl uživatelům nic zásadního. Právě Škoda Scala začíná na stupni Ambition, který je pro potenciální zákazníky mnohem zajímavější. Výbava každého vozu díky tomu obsahuje například:

  • klimatizaci a tempomat
  • 16“ ocelová kola
  • elektricky nastavitelná a vyhřívaná zpětná zrcátka
  • asistenta rozjezdu do kopce a asistenta hlídání jízdního pruhu
  • palubní počítač
  • zabudovanou SIM kartu a možnost bezdrátového spojení s chytrým telefonem
  • 6 airbagů pro maximální bezpečnost a další

Model je dále k dostání se třemi různými typy motorů. Pokud vás zajímá cena Škody Scala, je jasné, že se bude lišit právě v závislosti na motorizaci, ale také stupni výbavy. Základní výbava Ambition v kombinaci s motorem 1.0 TSI o výkonu 70 kW a pětistupňovou manuální převodovkou na českém trhu začíná na částce 369 900 Kč.

Zdroj fotografií: skoda-auto.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *