Jak je to s přezutím pneu? Od kdy musíte mít zimní pneumatiky.

rumy-728x90-1493886825.jpg

Znáte to. Už je to zase tady. Jako každý rok je tu období, kdy je potřeba přezout na zimní pneu. Jenže pokud jste na tom jako my a nejste ten typ Hujera, který se objednává v pneuservisu už dva měsíce dopředu, tak to honíte na poslední chvíli. Kdy tedy vlastně musíte nahodit zimáky? Někdo možná čeká až na první sníh, ale když nejste kaskadér, shrnuli jsme vám, jak to tedy je.

Kdy musíte mít tedy správně přezuto?

Je to v období, které začíná 1. listopadem a končí 31. březnem. Na silnici se nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo dokonce námraza. Musíte dokonce trochu předvídat a mít přezuto, pokud lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se někde během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námraza.

Co to pro vás znamená?

Zimní pneumatiky tedy není nutné mít ihned od 1.listopadu, jestli neplánujete vyjíždět. Pokud ovšem auto používáte dennodenně a venku je souvislá vrstva sněhu, zimní pneu mít musíte. V podstatě tedy záleží na vaší úvaze. Je dobré sledovat předpověď, aby se vaše auto neproměnilo v sáně. Je potřeba si ale dát pozor na značku zimní výbava, která na vybraných silničních úsecích zadává bezpodmínečnou povinnost zimních pneu. Jinými slovy, není tedy nutné přezouvat hned 1.11., když je venku 13 stupňů a polojasno a stejně tak je možné přezout ze zimních na letní klidně 14 dní před koncem zimního období.

Jak je to v zahraničí?

Velmi podobnou regulaci mají například i v Německu nebo Rakousku. Takže pokud se chystáte na lyže, určitě ne na letních. V Rakousku jsou dokonce některé úseky, kdy musíte mít povinně řetězy. Opět ovšem záleží na povětrnostních podmínkách.

Minimální vzorek a jiné vychytávky?

Pokud jste jedním z těch, kteří chtějí ušetřit a přezout pouze přední nápravu, tak vás dopředu musíme varovat. Zákon jasně stanovuje, že musíte mít zimní pneu na všech kolech. Pokud opravdu chcete ušetřit, kupte raději pneumatiky na internetu. Pokud by vás napadlo koupit pneu z druhé ruky, mějte na paměti, že vzorek zimních pneumatik musí mít minimálně 4mm (u vozů nad 3,5t 6mm).

Co motorka a přívěs?

Zákon stanovuje povinné zimní pneu pouze pro vozidla, která mají nejméně čtyři kola a jsou používány pro dopravu osob nebo dopravu nákladu. Nevztahuje se tedy na motocykly a jim podobné. Čtyřkolky zimní pneu mít musí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ondřej Ježek bude startovat na MS superbiků pod značkou Yamaha
Přemýšlíte o novém autě? Co takhle dobře zajetý roční vůz?
Tesla Roadster – nová generace je pekelně rychlá
Top 3 kvalitní zimní pneu za super cenu
Tipy na dárky k Valentýnu pro ní
5 tipů pro zlepšení vaší erekce
Jak odradit ženu i milenku
Seznámení v papučích: Tinder a jiné randící aplikace
Miss Vietnam, aneb krása exotických žen
Galerie holek od popelníku anebo jsou kuřačky sexy?
Abigail Ratchford
Americká kráska – Abigail Ratchford
Pornhub pro vás má Valentýnský dárek. Všechny prémiového služby jsou dnes zdarma.
I chlapi rádi ušetří při nákupech online – Jak na to?
TOP 10 Nejlépe vydělávajících rapperů
Film - Hudba - Hry Hi-Tech Móda a styl Soutěže Zábava
Film Black Panther – další úspěšná Marvelovka?
Vyhrajte plnou nádrž v soutěži s Benzinou
Dárky na poslední chvíli
Film Rocco – na toto jděte radši bez partnerky!
Amanda Love
Amanda Love, mamina, která utratil 6 miliónů za plastiky.
Bojovník Conor McGregor
Pokerface Dan Bilzerian

Send this to a friend