Ondřej Ježek bude startovat na MS superbiků pod značkou Yamaha

Český jezdec Ondřej Ježek vstupuje do své druhé sezóny mistrovství světa superbiků na stroji Yamaha YZF – R1, který je nejvyspělejším sériově vyráběným motocyklem této značky. A tím novinky našeho osmadvacetiletého jezdce zdaleka nekončí. Před novou sezónou Ondra změnil také tým. Na závodní dráhu vyjede pod křídly stáje Guandalini Racing Yamaha. Moc se těší na 8. – 10. června, kdy se jeden ze závodů série WSBK uskuteční v Brně. „V Brně jsem doma. Určitě se mi tu pojede lépe a těším se na fanoušky. Takové nikde jinde nenajdete,“ vzkazuje Ježek. Jeho příznivci tak budou mít příležitost svého favorita patřičně podpořit a zároveň se divákům v Brně představí světová špička soutěže.

Na motocyklu Yamaha

Ondřej se právě sžívá se svým novým závodním strojem Yamaha, na který přesedlal ze značky Kawasaki. Jeho Yamaha bude nejvýkonnějším motocyklem, který doposud osedlal. Model YZF – R1 patří mezi nejvytříbenější motocykly japonského výrobce. Inerciální měřicí jednotka (IMU, Inertial Measurement Unit)

umožňuje precizní kontrolu trakce, kompletní nastavení podvozku a individuální přizpůsobené asistentů pomáhajících při brždění a startech. Komunikační řídicí jednotka následně nabízí možnost analyzovat údaje o jízdě na tabletu nebo chytrém telefonu. Propracované elektronické závodní odpružení (ERS) se zdokonaleným ovládáním tlumení zajišťuje maximální ovladatelnost na různých typech tratí a druzích povrchů. Zároveň model zpřístupňuje díky motoru s výkonem 200 k s klikovým hřídelem crossplane a vylepšenému rychlořazení (QSS) nahoru i dolů a v neposlední řadě také díky nové jednotce ECU a přepracované karbonové kapotáži všem svým majitelům techniku továrního motocyklu YZR-M1 určeného pro závody MotoGP. „Byla radost svézt se na nové motorce. Ale zároveň je pro mě změna závodního stroje vždy složitá, protože nějaký čas trvá, než se sladíme. Musel jsem například upravit stopu a geometrii biku svému stylu jízdy,“ říká Ondřej Ježek.

V novém týmovém dresu

Po zimní pauze Ondřej vyrazí do bojů na závodní dráze v dresu nového týmu. „Už během loňské sezóny jsem se rozhlížel po dalších možnostech, nakonec jsem našel největší shodu s týmem Guandalini Racing Yamaha, kde budu zastávat pozici jediného jezdce. Bude to samozřejmě znamenat větší tlak na psychiku, protože se ke mně budou upínat všechny týmové naděje, ale zároveň bude pozornost týmu kompletně zaměřena na mou podporu a vytvoření co nejlepších podmínek,“ vysvětluje Ondřej. Těší ho také, že naváže na českou stopu, kterou tu zanechal Jakuba Smrž, jenž v roce 2019 dokázal pod hlavičkou týmu vybojovat pěkné desáté místo.

Jediný Čech ve WSBK

Během své první sezóny v mistrovství světa superbiků se Ondřejovi podařilo nasbírat 22 bodů, které mu přinesly 22. místo. Aktuální změny by měly napomoci výsledky dále vylepšit. „Nebude to jednoduché, ale rád bych se vydal do první desítky. Loni byla mým nejlepším umístěním jedenáctá pozice,“ říká Ondřej Ježek, který vstupuje do své dvacáté závodní sezóny. Právě dlouhodobá a poctivá příprava přinesla Ondřejovi účast ve druhé nejvyšší soutěži motocyklů, v níž je aktuálně naším jediným zástupcem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bugatti Chiron už si budete moc dovolit i Vy. Musíte si ho ale postavit.
Ondřej Ježek bude startovat na MS superbiků pod značkou Yamaha
Přemýšlíte o novém autě? Co takhle dobře zajetý roční vůz?
Tesla Roadster – nová generace je pekelně rychlá
Tipy na dárky k Valentýnu pro ní
5 tipů pro zlepšení vaší erekce
Jak odradit ženu i milenku
Seznámení v papučích: Tinder a jiné randící aplikace
Megan Fox v sexy videu pro Esquire
Kalendář zadečky 2019. I vy můžete rozhodnout, který tam bude!
Miss Vietnam, aneb krása exotických žen
Galerie holek od popelníku anebo jsou kuřačky sexy?
OSVČ nebo „eseróčko“
I chlapi rádi ušetří při nákupech online – Jak na to?
TOP 10 Nejlépe vydělávajících rapperů
Film - Hudba - Hry Hi-Tech Móda a styl Soutěže Zábava
Top 10 pánských parfémů na léto 2018
Barber Shop – užijte si relax při péči nejen o vlasy
Den otců a mužů 2018 + 8 tipů na dárky pro tátu.
Film Rocco – na toto jděte radši bez partnerky!
Amanda Love
Amanda Love, mamina, která utratil 6 miliónů za plastiky.
Bojovník Conor McGregor
Pokerface Dan Bilzerian

Send this to a friend