Splňte si dětský sen o létání. A nezapomeňte se pojistit!

Přestalo vás to bavit na silnici? Blýskněte se před okolím a udělejte si pilotní průkaz. Představte si, jak se vás kamarádi v baru zeptají na vaše víkendové plány a vy jim s úsměvem na rtech odpovíte, že volno strávíte v oblacích. Držitelů pilotních průkazů každoročně přibývá a stejně tak i komerčních pilotů soukromých letadel. Kdo ví, třeba se nakonec z vašeho hobby stane každodenní pracovní náplň.

Jak na vyřízení pilotního průkazu?

Počítejte s tím, že vás pilotní průkaz vyjde na podstatně větší částku než klasický řidičák. Náročnější je logicky i výcvik, ale není jediný důvod, proč byste ho neměli zvládnout. K základním předpokladům patří odpovídající zdravotní stav, který doložíte potvrzením od sportovního lékaře. S ohledem na typ pilotního průkazu počítejte také s minimální věkovou hranicí. Pokud všechna kritéria splníte, můžete se pustit do absolvování výcviku a složení zkoušky pod dohledem komisaře.

Pilotních škol je v České republice poměrně dost. Liší se rozsahem služeb, přístupem k zákazníkům a samozřejmě i cenami. Přestože vás to bude svádět k levnějšímu kurzu, rozhodujte se spíše na základě renomé dané školy. Není od věci absolvovat zkušební let a rozhodnout se na základě dojmů. Každá kvalitní letecká škola vám předváděcí let umožní.

Do oblak jedině s dobrým pojištěním

Pokud zrovna nemáte prostředky na pořízení vlastního letadla, nezbude vám, než létat na vypůjčeném stroji. V takovém případě nezapomeňte ani na vhodně zvolené pojištění pro piloty, které vás ochrání před škodou, kterou na letadle způsobíte.

 

V současné době nabízí online pojištění pilotů několik vybraných pojišťoven. Atraktivní parametry má pojistka od ERGO s volitelným limitem pojistného plnění (50 – 600 tis. Kč) a jednotnou spoluúčastí ve výši 10 %. Podrobnosti najdete ve VPP pro pojištění pilotů.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *