Miss Vietnam, aneb krása exotických žen

Stejně jako v mnoha jiných zemích, i ve Vietnamu soutěží dívky o titul té nejkrásnější. Vzhledem k tomu, že exotická krása Vietnamek je proslulá po celém světě, je jistě pokaždé na co se dívat. Není velkým překvapením, že se držitelky titulu Miss Vietnam pravidelně dostávají do užších výběrů i v mezinárodních soutěžích krásy. Až budete příště plánovat cestu do exotiky, zkuste si jí naplánovat na dobu konání soutěže a prožívat její drama spolu s místními obyvateli.

Miss Vietnam – Bui Bich Phuong a další

První celostátní soutěž krásy po sjednocení země si ve Vietnamu odbyla premiéru v roce 1988. Hlavním organizátorem byly noviny Tien Phong a soutěž tak nesla název „Miss Tien Phong newspaper“s První vítězkou, která se stejnojmenným titulem mohla pyšnit se potom stala tehdy sedmnáctiletá studentka Búi Bích Phuong. V roce 2002 soutěž změnila svůj oficiální název na srozumitelnější „Miss Vietnam“

Miss Vietnam v roce 2017

Na rozdíl od podobných soutěží v některých jiných zemích včetně České republiky, Miss Vietnam je volena jednou za dva roky, vždy v sudý rok. V roce 2017 se tedy samotná soutěž nekonala a titul drží od roku 2016 So My Linh, dvacetiletá studentka zahraničního obchodu. V roce 2017 díky vítězství v Miss Vietnam reprezentovala svoji zemi na mezinárodní soutěži Miss World 2017 konané v čínském městě Sanya. V soutěží nakonec zvítězila Indka Manushi Chhillar, Miss Vietnam nicméně patřila k vítězkám dílčí soutěže „Beauty with a purpose“ spojené s charitativní prací a v diváckém hlasování se umístila se mezi první desítkou soutěžících.

Lze určitě říci, že krása Búi Bích Phuong, So My Linh i dalších vítězek soutěže Miss Vietnam symbolizuje celou zemi. Nenechte si proto ujít příležitost ji navštívit a zarezervujte si co nejdříve poznávací zájezd do Vietnamu, země mnohých krás!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *