5 tipů, jak vybrat kvalitní autoškolu

Když se rozhodnete naučit se řídit auto, zavládne ve vás takové vnitřní nadšení. Konečně se to naučím, budu jezdit sám, kam chci, kdy chci a jak chci. Po počáteční euforii ale přichází velmi důležitá část procesu a to vybrat si tu správnou autoškolu. Ne vždy se vyplatí koukat pouze na cenu. Je potřeba si zjistit daleko víc, než jen kolik lekce řízení, kde stojí. Sepsali jsme pro vás 5 tipů, na co si dát pozor při výběru správné autoškoly. A je zcela jedno, jestli je to autoškola Ostrava, autoškola Havířov nebo Praha.

Vozový park

Zjistěte si, jaký má autoškola vozový park. Zánovní a čistá auta, bez viditelných poškození, značí, že se o svůj autopark dobře starají. Podle toho, jak přistupují ke svým autům, se dá poznat, jak přistupují i ke svým žákům. Zároveň se určitě zeptejte, zda všechny jízdy absolvujete v jednom stejném typu auta a zda v něm rovněž budete skládat závěrečné zkoušky. Přeci jen zvyk je zvyk.

Nízká cena není vše

Dávejte si pozor na příliš levné autoškoly. Často se může totiž stát, že po vás budou chtít další extra poplatky, o kterých jste předem nevěděli. Dalším nešvarem bývá kratší doba výukových hodin nebo kvalita a délka jízd. Výcvik není tak intenzivní, nevyzkoušíte si například trenažér nebo vám zkrátí teoretické hodiny. Jako výhodu však můžete brát například extra slevy pro studenty, což rozhodně potěší.

Reference přátel a na internetu

Asi nejdůležitější jsou dobré reference od přátel, kteří autoškolou prošli. Ti vám vždy dají skutečnou zpětnou vazbu, jak to v dané autoškole chodí. Pokud nikoho takového neznáte, pomůžou recenze na internetu.

Možnost častých jízd

Zajímá vás, co především ovlivňuje úspěšné provedení závěrečných zkoušek? Většina lektorů vám odpoví, že záleží hlavně na tom, v jakém časovém rozmezí dokážete odjezdit všechny jízdy. Čím kratší doba, tím lépe. Některé autoškoly tomu jdou naproti a nabízí odježdění všech jízd do 1 nebo 2 měsíců. Doporučujeme si takovou autoškolu ve vašem okolí najít. Pokud splňuje i všechny další potřebné požadavky, zřejmě to bude ta pravá.

Přehledné webové stránky

Ten kdo v dnešní době nemá webové stránky, jako by nebyl. Prozkoumejte, jak mají přehledný web a jestli jsou na něm všechny důležité informace, třeba jako u autoškoly Nobe.cz, kde mají například velmi praktického a hezkého průvodce celým webem.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *