Jak vymyslet dárky k Vánocům, díky kterým budete za hvězdu

Rok co rok patříte k těm, kteří si lámou hlavu, co zas koupit svým blízkým k Vánocům? Říkáte si, že už všechno mají a žádné zbytečnosti kupovat nechcete? Zkusili jsme sepsat pár tipů, jak vymyslet kulervoucí dárky pro své blízké. Nebudeme vám tady vymýšlet konkrétní příklady, spíš vám dáme takový návod, jak na to přijdete sami. Původně tenhle článek měl být zaměřený na to, jak vymyslet dárek pro svoji přítelkyni nebo ženu. Ale ono se to dá obecně použít na všechny bez rozdílu.

Dost zbytečných řečí, jdeme na to.

Předměty denní potřeby

Snažte se vypozorovat u lidí, kterým chcete dát dárek, co používají každý den. Všímejte si, jestli jim nedochází oblíbený parfém nebo jiná kosmetika. Sledujte, jestli to, co používají každý den, není už hodně opotřebované a stálo by to vyměnit třeba za novější model. Věřte, že dokážou ocenit, že si všímáte. Sice jde kolikrát o drobnosti, ale vždycky potěší dárek, který opravdu člověk využije a nebudete ho muset měnit, vracet, nebo tajně dát někomu jinému.

Pár příkladů za všechny:

gianni-versace-bright-crystal-toaletni-voda-s-rozprasovacem-1

Hobby, sport a volný čas

U svých blízkých byste měli mít přehled o tom, co dělají ve svém volném čase, jaké mají koníčky, které dělají sporty, případně jak tráví svůj volný čas. Podle toho můžete zvolit i dárek. Něco co jim pomůže, posune je dál a otevře jim další možnosti, jak si užít svoje volné chvíle.

Pár příkladů za všechny:

  • Kdo rád sportuje, ocení třeba moderní fitness náramek nebo jiné vybavení  Kde koupit?
  • Kdo rád vaří, určitě se mu bude hodit něco do kuchyně Kde koupit?
  • Kdo rád cestuje, bude se mu líbit třeba stírací mapa, kde si označí země, které navštívil, nebo třeba kniha s radami, jak cestovat co nejlevněji. Atd.

product_2327093

Plány do budoucna, životní události

Každý rád plánuje, každý chce mít něco, na co se bude těšit. Když zjistíte co to je, budete mít hned dárek k nezaplacení. Můžete obdarovaného svým dárkem pošoupnout, aby své plány opravdu naplnil. Stejně to platí i v případě životních událostí, pokud víte, co vaše blízké čeká, můžete se připravit a dám jim něco, co využijí  až to nastane.

Pár příkladů za všechny:

Zábava a relax

Ano, většina lidí žije pod každodenním stresem z práce, je pod tlakem okolí, doba je hektická a zrychlená. Proto je potřeba naučit se odpočívat. Možná se vám tohle bude zdát jako klišé, ale dárky tohoto tipu ocení každý. Díky nim bude obdarovaný/á mít opravdu důvod si jít někam odpočinout a nebude jeho jediným relaxem hospoda nebo mísa brambůrků u televize.

Pár příkladů za všechny:

  • Prodloužený víkend s wellness – internet je plný nabídek   Kde koupit?
  • Lístky do divadla, na koncert nebo na výstavu – Jde o to něco zažít
  • Masáže všeho druhu
  • Simulátory – Řídit letadlo, Volný pád, Škola smyku

infinit_masaz_2586

Náš tip: Když nevíte podrobnosti, jakou zvolit velikost nebo barvu, vždy se osvědčí dárkový voucher. Obdarovaná/ý si pak vybere podle sebe.

Dárky s příběhem

Zažili jste společně něco zajímavého během roku? Spojuje vás nějaká vlastnost? Pokuste se najít něco, co obdarovanému připomene daný zážitek, nebo společnou vlastnost. Zkuste najít něco s podobným příběhem nebo symbolikou místa, na které rádi vzpomínáte.

Pár příkladů za všechny:

  • Byli jste se podívat v létě v Paříži, nebo jiném městě – sežeňte něco se symbolikou dané země.
  • Hand made šperky – většina z nich má jistou symboliku, třeba najdete i tu, která se hodí i vám.

Poslouchejte a zapisujte si

To nejdůležitější nakonec. Snažte se svojí přítelkyni, manželku nebo jiné blízké pozorně poslouchat. Často sami bezelstně mluví o tom, co by chtěli dělat, zažít nebo si koupit, ale z nějakého důvodu jim to nevychází. To je vaše příležitost. Stačí si nápad rychle zapsat do mobilu a pak budete mít o starost míň. Budete tak mít do zásoby tipy na dárky nejen na vánoce, ale i k narozeninám, svátku apod.

Možná jste čekali nějaké super nápady, ale osobní dárky, kterými ukážete, že obdarovaného opravdu znáte, potěší víc než drahé hodinky, PANDORA, nebo mobil za desítky tisíc. Stačí se jen trochu zamyslet.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *