Top 10 Nejúžasnějších bazénů světa

Léto je v plném proudu. Do Čech dorazili první pořádné pařáky nad třicet a všichni se pokud možno válí u vody, nebo pod větrákem v kanclu. Pro ty, kteří nemají to štěstí smažit svá doposud blankytně bílá těla na slunci, jsme přichystali takový, možná i motivační, přehled těch nejúžasnějších bazénů na světě.

1. Shaw House, Vancouver

ku-xlarge

Název vám možná moc neřekne, ale Shaw House je soukromá residence, která má 285m2. Je překvapivě určena jen pro jednu osobu. Najdete zde ložnici, studovnu, hudební místnost a parádní střešní bazén na západní straně domu. Skrz dno bazénu proniká do středu domu světlo. Jo, tak tady by se nám líbilo.

2. Ubud Hanging Gardens Resort, Bali

2

Další dovolenkový luxusní resort ve středu země vulkánů, hlubokých lesů a rýžových teras, v samém srdci Bali. Hotel nechal vybudovat zavěšený bazén nad hlubokou propastí. Z kraje bazénu můžete sledovat starý chrám na protějším útesu.

3. Tangga House, Singapore

3

Dům “Tenga” má postaven neuvěřitelný bazén kolem centrálního nádvoří. Stěny bazénu jsou ze skla. Nevíme, jak to bylo drahé a jak drahé je něco takového udržovat, ale mít na to peníze, tak to chceme.

4. Nemo 33, Belgie

4

Tohle je nejhlubší bazén na světě, Nemo 33. Na dno bazénu to je úctyhodných 35 metrů. To v žádném normálním hotelu nemají. Tenhle bazén se používá pro kurzy potápění.

5. Marina Bay Sands Skypark, Singapore

5

Tento nekonečný bazén, se nachází v 55. patře na Marina Bay Sands Skypark. Neskutečný výhled z hrany bazénu jen tak nikde nezažijete. Vybudovat celý resort údajně stálo 6 miliard dolarů.

6. Joule Hotel, Dallas

6

Toto původně byla budova Dallaské národní banky. Když jí však koupil nový vlastník, rozhodl se z budovy udělat Joule Hotel. Při rekonstrukci napadlo projektanty budovu obzvláštnit vysunutým bazénem s prosklenou stranou. Koupání zde musí být opravdu zážitek.

7. Hlavní bazén v Seagaia Ocean Dome, Japonsko

7

Nachází se v oblasti Miyazaki v Japonsku. Bazén měří od 100m do 300m a jedná se o snad největší krytý bazén vůbec. Dokonce má zatahovací střechu, která dokáže simulovat modrou oblohu. Takže uvnitř je hezky i když venku prší a je zataženo.

8. 232 West 15th Street, New York

8

Tenhle bazén je 5,5 metru dlouhý a 8 metrů hluboký. Je u něj bar, fontány, a velké židle. Nic zvláštního, ale až zjistíte, že je to v historickém městském domě na hranici mezi Chelsea a čtvrtí Meatpacking, na Manhattanu, asi už vám to začne vrtat hlavou. Jako by měl někdo bazén v historickém domě v centru Prahy.

9. Aquarium Pool v kasínu Golden Nugget, Las Vegas

9

Vegas je město hazardu a hříchu. Hotelů, které se předhánějí luxusem a výstřednostmi je tu nepočítaně. Není nad to si takhle po ruletě jít zaplavat po boku ryb a žraloků do hotelového bazénu.

10. San Alfonso del Mar Seawater Pool, Chile

10

Tohle je největší bazén na světě plný mořské vody. Jeho délka je více než kilometr a v nejhlubším bodě má cca 3,5metru. Tak na co se trmácet až k moři, když můžete být u takového bazénu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *