Jak vybrat skate boty?

Skateboarding je dnes oblíbený sport mladé generace. Mládež se dnes nedopravuje do školy na kole nebo městskou hromadnou dopravou, raději do školy dojíždí na svém vlastním skatu. Zejména kluci chtějí tímto způsobem na dívky udělat dojem, to však neznamená, že se dívky skatům straní. I ony si v této činnosti nachází zálibu. Ať už jezdí na skatu muž nebo žena, je třeba mít vhodnou obuv. Nekvalitní obuv totiž může způsobit i potíže s páteří, vyloučit nelze ani nemoci chodidel. Pokud se zainvestuje do kvalitní skate obuvi, předejde se polámaným nehtům, mozolům, otlakům nebo také bolestem pat. Jenže jak skate boty vybrat?

Jelikož je dnes skateboarding tak populární, najdeme mnoho značek na trhu, které se zaměřují na výrobu a následný prodej skate obuvi. Nabízené velké množství bot nám však výběr rapidně ztěžuje. Abyste nesáhli po nekvalitě samotné, přinášíme tipy, díky nimž si kvalitní skate boty vyberete snadno a rychle.

Materiál i podrážka hrají velkou roli

Při výběru se zaměřte zejména na materiál, z jakého je obuv vyrobena, a na samotnou podrážku. To jsou dvě kritéria, která se nesmí podcenit a na která se musí při výběru myslet. Materiál prozradí, jak dlouho boty vydrží či jak se budou udržovat. Podrážka by měla být odolná proti otěru. Dívejte se také na povrchovou a vnitřní úpravu bot. Pokud zvažujete koženkové boty či plast, uvědomte si, že jsou sice nepromokavé, ale také jsou neprodyšné. Vše má své pro i proti, informujte se.

Doporučujeme také zjistit si, jak byly boty vyráběny. Boty se často lepí, lepená obuv se ale brzy propotí a trpí promáčením. Pokud jsou boty vyráběny lisováním nebo odléváním, jedná se o ideální obuv pro sport. Takzvaná flexiblová obuv zase nadchne ohebností.

Zaplaťte si za kvalitu

Při výběru skate bot se nedívejte na cenu. Za kvalitu se zkrátka platí, to je dávno dané. Vybírejte si z kvalitní obuvi, na jejichž výrobě se podíleli přední skateboardisté. Ti vědí, jak by měla skate obuv vypadat, není důvod nad takovými botami váhat.

Kvalitní skate boty najdete v hojném množství v e-shopu Ambassadors.eu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *