Rusňákova DRFG a založení energetického fondu

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka nenabízí jen fondy a dluhopisy. Snaží se rozvíjet své portfolio a podporovat vlastní region. O tom píší i recenze. Vedou se ale i diskuze, jakým směrem se bude tato skupina dále ubírat. Po necelých dvou letech provozu má fond k nákupu připraveno 5 fotovoltaických elektráren, jejichž enterprise value se má pohybovat kolem 1,9 miliardy korun. V rámci investiční skupiny DRFG je klíčovou osobou pro oblast energetiky Pavel Svoreň.

Divize energetiky

Licenční a fyzické dokončení teplárny ve Šternberku se podařilo. divize realizovala investiční záměry v oblasti energetiky. Oba hlavní cíle se podařilo splnit. Teplárna Šternberk disponujeme veškerou dokumentací, licencemi a oprávněními k provozu. Je plně schopna uspokojit poptávku po teple od kontraktorů. Byl zvýšen podíl ve společnosti na 100 % akcií. Je třeba stabilizovat výrobu elektrické energie na maximální parametry. Probíhají jednání s novými odběrateli tepla a optimalizace nákladové stránky. V oblasti nákupu paliva je velký potenciál úspor.

Založení energetického fondu

Základ v podobě pěti fotovoltaických elektráren, jejichž enterprise value, bude na úrovni 1,9 mld. Kč, k založení dostačuje. Výrobou elektřiny, kvalitou dokumentace i vlastnictvím pozemků jde o vysoce nadstandardní projekty. Na fondu se aktivně pracujeme a jako dosavadní fondy bude mít domicil v Lichtenštejnsku. Půjde o fond kvalifikovaných investorů. Solární elektrárny mají budoucnost a podporu. Investice do solární energetiky je konzervativní a stabilní. Je i minimum aspektů, které mohou výnosnost ovlivnit negativně. Nákladové složky jsou nulové, výnos je ovlivněn slunečním svitem a při valuaci aktiv se počítá s podprůměrným osvitem.

Plány nákupu aktiv do budoucna

Bude se rozšiřovat oblast energetiky, zejména v oblasti výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, především se chce investiční skupina DRFG zaměřit na investice do větrných elektráren. Až příště nasednete do letadla, možná uvidíte síť větrných elektráren, které bude vlastnit DRFG. Dále by to měly být i regulované zdroje v oblasti teplárenství a infrastruktury, které slibují stabilní a predikovatelný výnos, velmi dlouhou životnost a minimální konkurenci v dané lokalitě.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bugatti Chiron už si budete moc dovolit i Vy. Musíte si ho ale postavit.
Ondřej Ježek bude startovat na MS superbiků pod značkou Yamaha
Přemýšlíte o novém autě? Co takhle dobře zajetý roční vůz?
Tesla Roadster – nová generace je pekelně rychlá
Tipy na dárky k Valentýnu pro ní
5 tipů pro zlepšení vaší erekce
Jak odradit ženu i milenku
Seznámení v papučích: Tinder a jiné randící aplikace
Megan Fox v sexy videu pro Esquire
Kalendář zadečky 2019. I vy můžete rozhodnout, který tam bude!
Miss Vietnam, aneb krása exotických žen
Galerie holek od popelníku anebo jsou kuřačky sexy?
OSVČ nebo „eseróčko“
I chlapi rádi ušetří při nákupech online – Jak na to?
TOP 10 Nejlépe vydělávajících rapperů
Film - Hudba - Hry Hi-Tech Móda a styl Soutěže Zábava
Top 10 pánských parfémů na léto 2018
Barber Shop – užijte si relax při péči nejen o vlasy
Den otců a mužů 2018 + 8 tipů na dárky pro tátu.
Film Rocco – na toto jděte radši bez partnerky!
Amanda Love
Amanda Love, mamina, která utratil 6 miliónů za plastiky.
Bojovník Conor McGregor
Pokerface Dan Bilzerian

Send this to a friend