Rusňákova DRFG a založení energetického fondu

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka nenabízí jen fondy a dluhopisy. Snaží se rozvíjet své portfolio a podporovat vlastní region. O tom píší i recenze. Vedou se ale i diskuze, jakým směrem se bude tato skupina dále ubírat. Po necelých dvou letech provozu má fond k nákupu připraveno 5 fotovoltaických elektráren, jejichž enterprise value se má pohybovat kolem 1,9 miliardy korun. V rámci investiční skupiny DRFG je klíčovou osobou pro oblast energetiky Pavel Svoreň.

Divize energetiky

Licenční a fyzické dokončení teplárny ve Šternberku se podařilo. divize realizovala investiční záměry v oblasti energetiky. Oba hlavní cíle se podařilo splnit. Teplárna Šternberk disponujeme veškerou dokumentací, licencemi a oprávněními k provozu. Je plně schopna uspokojit poptávku po teple od kontraktorů. Byl zvýšen podíl ve společnosti na 100 % akcií. Je třeba stabilizovat výrobu elektrické energie na maximální parametry. Probíhají jednání s novými odběrateli tepla a optimalizace nákladové stránky. V oblasti nákupu paliva je velký potenciál úspor.

Založení energetického fondu

Základ v podobě pěti fotovoltaických elektráren, jejichž enterprise value, bude na úrovni 1,9 mld. Kč, k založení dostačuje. Výrobou elektřiny, kvalitou dokumentace i vlastnictvím pozemků jde o vysoce nadstandardní projekty. Na fondu se aktivně pracujeme a jako dosavadní fondy bude mít domicil v Lichtenštejnsku. Půjde o fond kvalifikovaných investorů. Solární elektrárny mají budoucnost a podporu. Investice do solární energetiky je konzervativní a stabilní. Je i minimum aspektů, které mohou výnosnost ovlivnit negativně. Nákladové složky jsou nulové, výnos je ovlivněn slunečním svitem a při valuaci aktiv se počítá s podprůměrným osvitem.

Plány nákupu aktiv do budoucna

Bude se rozšiřovat oblast energetiky, zejména v oblasti výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, především se chce investiční skupina DRFG zaměřit na investice do větrných elektráren. Až příště nasednete do letadla, možná uvidíte síť větrných elektráren, které bude vlastnit DRFG. Dále by to měly být i regulované zdroje v oblasti teplárenství a infrastruktury, které slibují stabilní a predikovatelný výnos, velmi dlouhou životnost a minimální konkurenci v dané lokalitě.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *