Jak vybrat kvalitní hokejovou výstroj?

Co si budeme povídat, Česká republika je prostě hokejový národ. Naše reprezentace nám sice poslední dobou radost nedělá, ale to nic nemění na tom, že když jde o hokej, dokážeme se spojit. U televize se pomalu každý druhý stává asistentem trenéra. Pokud se dostanete až na stadion, krásně ze sebe můžete dostat negativní emoce.

Někteří ale došli ještě dál a rádi si hokej sami zahrají. A v tu chvíli nastává moment, kdy je potřeba vybrat hokejovou výstroj. Je jedno, jestli jste začátečník nebo profesionál, hrajete příležitostně či pravidelně. Každý hráč má jiný styl hry a jiné fyzické parametry, proto je potřeba toto všechno brát v potaz. Pojďme se tedy společně podívat na jednotlivé části hokejové výstroje.

Brusle

Jsou pomyslným jazýčkem na vahách. To, jak dobře se cítíte s bruslemi na nohou, ovlivňuje vaši hru, stabilitu a rychlost. Je jasné, že pokud jdete párkrát za rok s kamarády na rybník, zvolíte jiné brusle než profesionál, který hraje každý den. Proto dbejte na pohodlí vaší nohy. Sehnat lze v podstatě 3 nejběžnější typy bruslí. Jedná se o brusle s označením Vapor (pro dynamický, rychlostní styl hry), Supreme (pro stabilní silový styl skluzu) a Nexus (univerzální styl bruslení).

Helma

Je možné, že spousta z vás se inspirovala pověstným “škopkem”, jejž ještě donedávna nosil Jaromír Jágr, ale to raději nedoporučujeme. Při výběru helmy myslete hlavně na její funkci a tou je bezpečnost. Musí dobře chránit vaši hlavu, oči a zuby. Jezdit bez plexiskla a s rozepnutým páskem je sice možná frajeřina, ale po prvním otřesu mozku už si to určitě rozmyslíte. I u helmy je důležité pohodlí, takže hodně dbejte na kvalitu vnitřní výstelky. Helma musí na hlavě dobře sedět, a když zapnete řemínek, nikde by vás nemělo nic škrtit. Vzhledem k tomu, že helmu máte na hlavě v podstatě pořád, určitě porovnejte i její váhu.

Hokejka

Pro mnohé je hokejka to nejpodstatnější z výbavy. Protože to je ten nástroj, co vám přináší radost v podobě skvělých přihrávek a gólů. Při výběru hokejky myslete kromě zahnutí hokejky i na její tvrdost. Je opět potřeba zvážit svoje preference při hře. Tvrdá hokejka může způsobit, že z ní budete cítit nepříjemné rázy do rukou, u té měkké zase hrozí, že vám od ní budou puky odskakovat.

Rukavice

Jeden z nejdůležitějších prvků výstroje. Hokej je většinou tvrdá hra jak na úrovni rekreační, tak na úrovni profesionální. Ono dostat pořádnou sekeru můžete kdekoliv. Proto kromě pohodlnosti řešte i ochranné prvky rukavice a pevnost.

Kvalita a značka

Vždy se snažte volit kvalitní a značkové věci, které jsou nejenže ověřené, ale také vám déle vydrží. Kvalitní hokejovou výstroj nabízí známá značka Bauer, od které seženete vyjma výše zmíněných i další části výstroje jako kalhoty, chrániče, ribano a další doplňky. Kdybyste si přeci jen nebyli jistí tím, co vybrat, například v e-shopu bauerhockey.cz vám rádi profesionálně poradí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bugatti Chiron už si budete moc dovolit i Vy. Musíte si ho ale postavit.
Ondřej Ježek bude startovat na MS superbiků pod značkou Yamaha
Přemýšlíte o novém autě? Co takhle dobře zajetý roční vůz?
Tesla Roadster – nová generace je pekelně rychlá
Tipy na dárky k Valentýnu pro ní
5 tipů pro zlepšení vaší erekce
Jak odradit ženu i milenku
Seznámení v papučích: Tinder a jiné randící aplikace
Megan Fox v sexy videu pro Esquire
Kalendář zadečky 2019. I vy můžete rozhodnout, který tam bude!
Miss Vietnam, aneb krása exotických žen
Galerie holek od popelníku anebo jsou kuřačky sexy?
OSVČ nebo „eseróčko“
I chlapi rádi ušetří při nákupech online – Jak na to?
TOP 10 Nejlépe vydělávajících rapperů
Film - Hudba - Hry Hi-Tech Móda a styl Soutěže Zábava
Top 10 pánských parfémů na léto 2018
Barber Shop – užijte si relax při péči nejen o vlasy
Den otců a mužů 2018 + 8 tipů na dárky pro tátu.
Film Rocco – na toto jděte radši bez partnerky!
Amanda Love
Amanda Love, mamina, která utratil 6 miliónů za plastiky.
Bojovník Conor McGregor
Pokerface Dan Bilzerian

Send this to a friend