Jak uvázat kravatu – návod

Kravatu pánové ať chcete nebo ne, musíte několikrát za život obléct. Pokud nejste klasický „kravaťák“, který už má všechno zmáknuté a nosí jí každý den do práce.

Budete potřebovat pořádný návod jak uvázat kravatu. Od doby, kdy jste měl kravatu naposled na sobě a vázal uzel už uplynula docela dlouhá doba. Proto je potřeba si pár základů připomenout.

Ono to ze začátku nebude tak jednoduché jak to vypadá. Ale zvládnout to musí každý pořádný chlap. V první řadě je třeba zmínit, že kravata, by měla mít délku do pasu k pásku a vždy se začíná u sešitého užšího dílu.

Bohužel neexistuje pouze jeden způsob jak uvázat kravatu. Bylo by to o moc jednodužší, ale uzlů je hned několik. Nejoblíbenější je Windsorský uzel, dále pak poloviční Windsorský uzel (Manhattan), uzel Long (Four in hand) a nakonec uzel Pratt (Shelby). Pojďmě se tedy podívat jak uvázat jednotlivé uzly.

Windsorský uzel – Velmi oblíbený široký trojúhelníkový úzel s jehož uvázáním vám ráda pomůže slečna Ashley.

Poloviční winsdorský uzel –  Modernější varianta klasického Windstoru. Velmi vhodný je pro širší kravaty. S tímto uzlem vám pomůže další slečna, říkejme jí třeba Foxy.

Uzel Long (Four in hand) – Lehce nesymetrický uzel s užším tvarem. Opticky prodlužuje, hodí se na každodenní nošení. Opět nastupuje Ashley, která to s vázáním opravdu umí.

Uzel Pratt (Shelby) – Další varinata širšího uzlu ovšem né tak širokého jako je Windsdor, zaléží jen na vás, který vám bude více vyhovovat. Tento uzel bohužel ani jedna dívka neumí.

Tak co? Pomohla vám sexy Ashley nebo jste se rozhodl pro jiný styl. Povedlo se, nebo půjdete za křupana?

Jedna odpověď

  1. Peter 27.1.2020 Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *