5 mýtů o pánských mikinách

Pánské mikiny byly a vždy budou považovány za spíše streetovou módu a málokdo by je čekal například v kanceláři. Žijeme ale ve 21. Století, tak co se trochu odvázat? Společně zboříme 5 mýtů, kterými jsou pánské mikiny přímo opleteny.

  1. Není vhodné přijít do kanceláře v mikině

Omyl! V dnešní době s tolika možnostmi zapomeňte na zažitý styl košile a nepohodlné sako. Ikdyž pracujete v kanceláři, bez problému sáhněte po mikině. Stačí, když nebude vynikat křiklavými barvami, nebo pobuřovat vaše okolí. Zvolte jednoduchou, třeba jednobarevnou mikinu bez kapuce a uvidíte, že se po vás nikdo nebude dívat přes prsty.

Důležité přece je, abyste se v práci cítili dobře. Proto se nenechte ovlivnit okolím a vstupte do kanceláře ve stylovém ale pohodlném outfitu. Je naprosto přijatelné přijít do kanceláře v mikině.

  1. Ve fleecu je horko

Nesmysl! Ačkoliv jste určitě nejednou slyšeli tuhle otřepanou frázi, opak je pravdou. Fleece patří mezi nejlépe hodnocené materiály pro pánské mikiny. Skvěle udržuje tělní mikroklima, je příjemný na dotek, je lehký a v případě deště nasákne jen minimum vody.

Většina mužů považuje mikinu za oblečení do sychravého počasí. Pokud ale rádi sportujete venku, můžete vyzrát na nepřízeň počasí a s fleecovou mikinou se vám to určitě podaří. Důležíté je vybírat pohodlný střih a správnou barvu.

  1. Mikina s kapucí do deště nestačí

A tohle jste slyšeli kde? Při nákupu mikiny s kapucí je vždy důležitý hlavně materiál. Pokud vybíráte mikinu převážně na venkovní nošení, tak si dejte záležet a raději si připlaťte za kvalitnější výrobek s nepromokavou vrstvou. Pokud zvolíte kombinaci se zipem, nezaleknete se tepla ani zimy.

  1. Kupovat drahé mikiny se nevyplácí, v pračce se stejně srazí

Muži a pračka je spojení, které nikdy dohromady nešlo. Pokud totiž dáte bavlněnou mikinu do pračky na 90, tak asi nemůžete čekat velké zázraky. Stačí si přečíst pokyny od výrobce na vnitřní straně mikiny, nebo odnést prádlo k rodičům. Máma si s tím přece vždycky poradí a vy můžete s klidem koupit kvalitní mikinu.

  1. Mikina do společnosti nepatří

Pomalu přichází doba, kdy sportovní styl vytlačuje ten klasicky nastavený. Lidé stále více ustupují nastaveným tradicím a nahrazují těsné a nepadnoucí oblečení za pohodlné a příjemné. To, že na maturitní plesy i svatby chodí muži v kostkované košili a džínách je dnes zcela běžné. Dnes patří mikiny především k oblečení na volnočasové aktivity, trendy se ale rychle mění.

 

Pánské mikiny jsou většinou v obchodech ve tmavých odstínech a postrádají módní prvky. Jsou ovšem také internetové obchody, kde se můžete těšit ze zajímavých kusů, které jsou nejen moderní, ale i funkční. Internetový obchod Buďchlap.cz nabízí nepřeberné množství pánského oblečení včetně pánských mikin. Stačí si vybrat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *