Cesta k novému vozu? Zkuste operativní leasing

rumy-728x90-1493886825.jpg

Abyste si pořídili nové auto, nemusíte si ho hned kupovat. Existují i jiné způsoby, jako čím dál tím víc oblíbenější operativní leasing.

Když to zjednodušíme, jedná se o pronájem automobilu za určitou částku na předem stanovenou dobu. Velmi často tento způsob pořízení auta využívaly firmy nebo podnikatelé. Teď se dostává i do podvědomí běžných občanů. Ale je takzvaný „operák“ pro každého? Pojďme se na to podívat trochu podrobněji.

Na jak dlouho?

Nejčastěji se operativní leasing – auta poskytuje na 24 měsíců, ale nejsou výjimkou kratší nebo delší pronájmy, třeba na 4 roky. Roční nájezd se u těchto aut pohybuje kolem 20.000 km. Pokud limit překročíte, platíte předem domluvenou částku za jeden kilometr. Platbu za užívání vozidla provádíte vždy měsíčně. Po uplynutí této doby přijde na klíčové rozhodnutí, zda si automobil odkoupíte, nebo si ho automobilka či leasingová společnost ponechá a vy si opět vyberete jiný vůz.

Jaké jsou tedy výhody?

Když pomineme tu skutečnost, že se můžete každý rok vozit v novém autě, tak jde především o bezstarostnost s dalšími poplatky. V ceně je téměř vždy zahrnuto povinné ručení, havarijní pojištění, výměna pneumatik a případně i servis. Některá z těchto služeb může být placena extra, takže si předem dobře zjistěte, co vše je v leasingové smlouvě a ceně obsaženo.

Má to své nevýhody?

Ano, je potřeba si uvědomit, že auto vlastně po celou dobu leasingu není vaše, takže si s ním nemůžete dělat úplně to, co chcete. Tuning tedy nepřichází moc do úvahy. Dalším omezením je výběr vozidel a výbavy. Auta se většinou poskytují skladová, tudíž není možné si nechat zadat vůz do výroby, přesně podle svých představ.

Kdy má tedy smysl pořídit auto na operativní leasing?

Záleží hodně na způsobu života a finanční situaci. Je potřeba si dobře spočítat měsíční náklady a mít povědomí, kolik asi za rok najedete kilometrů. V případě, že se rozhodnete koupit ojetý vůz do vlastnictví, musíte myslet na další náklady, jako je pojištění, pneumatiky a hlavně servis a náhradní díly. Ve finále si uvědomíte, že vás finančně vyjde nové auto na operativní leasing stejně jako starší vůz, který vám přinese víc starostí. Ne každý je ale nakloněn tomu, že vůz nevlastní a nemůže si s ním dělat, co chce. Opověď je tedy nejednoznačná, vše je o prioritách a potřebách zájemce.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ondřej Ježek bude startovat na MS superbiků pod značkou Yamaha
Přemýšlíte o novém autě? Co takhle dobře zajetý roční vůz?
Tesla Roadster – nová generace je pekelně rychlá
Top 3 kvalitní zimní pneu za super cenu
Tipy na dárky k Valentýnu pro ní
5 tipů pro zlepšení vaší erekce
Jak odradit ženu i milenku
Seznámení v papučích: Tinder a jiné randící aplikace
Miss Vietnam, aneb krása exotických žen
Galerie holek od popelníku anebo jsou kuřačky sexy?
Abigail Ratchford
Americká kráska – Abigail Ratchford
Pornhub pro vás má Valentýnský dárek. Všechny prémiového služby jsou dnes zdarma.
I chlapi rádi ušetří při nákupech online – Jak na to?
TOP 10 Nejlépe vydělávajících rapperů
Film - Hudba - Hry Hi-Tech Móda a styl Soutěže Zábava
Film Black Panther – další úspěšná Marvelovka?
Vyhrajte plnou nádrž v soutěži s Benzinou
Dárky na poslední chvíli
Film Rocco – na toto jděte radši bez partnerky!
Amanda Love
Amanda Love, mamina, která utratil 6 miliónů za plastiky.
Bojovník Conor McGregor
Pokerface Dan Bilzerian

Send this to a friend