Podnikat může každý, uspěje jen hrstka. Co byste měli vědět, než do světa byznysu vlítnete po hlavě?

Podle statistik do 5 let zanikne 8 z 10 nově založených firem, při čemž polovina podnikatelů končí již během prvního roku. Některé zdroje dokonce hovoří o ještě horší situaci, ale přesto se lidé nenechávají odradit a vydávají se vstříc snům o vysokém příjmu, větší svobodě a dalších benefitech úspěšných byznysmenů. Ale jak začít a na co určitě nezapomenout? Všechny zásadní kroky najdete přehledně v tomto článku.

Nezbytná administrativa

K tomu, abyste mohli podnikat, budete potřebovat živnostenské oprávnění. Vyjde vás na tisícikorunu a v závislosti na vytížení daného živnostenského úřadu může vyřízení trvat až pět dní. Velmi často však úředník vyřeší požadavek již v den žádosti. Následuje přihlášení na finanční úřad, Českou správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu. O něco náročnější a podstatně delší je proces založení firmy – tento úkon můžete delegovat na profesionály, pod jejichž křídly proběhne zápis do obchodního rejstříku podstatně rychleji.

Za úspěchem stojí marketing

Na bezkonkurenčních cenách a vysoké úrovni služeb lze postavit dlouhodobě prosperující podnikání, ale nejdříve se o něm musí dozvědět cílová skupina zákazníků. Investice do propagace je naprosto zásadní a nevyhne se jí téměř nikdo. Velkým pomocníkem bývá CRM systém – eviduje veškeré informace o klientech a zakázkách, usnadňuje realizaci reklamních kampaní a umožňuje jejich přesné cílení. Mimo to vám poslouží také při řízení projektů.

Spolupracujte s odborníky

Představa, že efektivně zvládnete všechny firemní procesy vlastními silami, je úsměvná. Věnujte se pouze tomu, co vám jde nejlépe – rozvoji podnikání – a ostatní záležitosti jako účetnictví, prodej apod. svěřte profesionálům, kteří mají dostatek zkušeností. Ušetříte spoustu času, dosáhnete lepších výsledků, a v konečném důsledku vyděláte více.

A ještě něco. Bez ohledu na obor nezapomeňte na průběžné vzdělávání. Monitorujte konkurenci, účastněte se seminářů se zajímavými lidmi, hledejte inspiraci u úspěšných a nebraňte se inovacím, které vás mohou posunout kupředu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *