3 tipy proč potřebujete napínáky do bot a které jsou ty nejlepší.

Už jste slyšeli termín „Napínáky do bot“? Pokud ano, tak patříte pořád k menšině mužů, kteří o tomto nezbytném nástroji pro péči o boty slyšeli. Pokud ne, tak si přečtěte 3 důvody, proč byste si je měli pořídit a jak vybrat ty nejlepší.

Jistě máte v šatníku minimálně jedny kvalitní boty. Aby vám ale vydrželi co nejdéle, je potřeba o ně náležitě pečovat. A právě napínáky vám s tím pomohou.

  • Zbaví boty vlhkosti

Nejde jen o vlhkost zvenčí, například když zaprší a vaše boty se namočí, jde i o vlhkost zevnitř, kdy se vaše noha při chůzi přirozeně potí. Ani jedna věc botě nesvědčí. Je vhodné tedy nechat boty vyschnout v napínácích.

  • Vyhladí pokroucenou kůži

Jistě se vám stalo, že po několika dnech nošení se bota začala kroutit, krabatit a objevily se záhyby. Pokud ale do bot vložíte napínáky, ohyby se krásně napnou a částečně vyhladí.

  • Omezí zápach

Někteří na to trpí méně, jiní více. Nicméně i tohle může být velmi přesvědčivý argument koupit si kvalitní, například cedrové, napínáky do bot. Tím, že je bota napnutá, vysušuje se, lépe větrá a zbavuje se zápachu. Nicméně pouze dřevo jako materiál dokáže boty krásně provonět.

Jak vybrat ty nejlepší?

Ptáte se, jaké jsou ty nejkvalitnější, čili nejlepší?

Samozřejmě existuje více druhů napínáků:

Plastové – ty jsou nejlevnější, ale zároveň nejméně kvalitní. Nicméně pořád lepší nějaké napínáky, než žádné.

Klasické dřevěné – to je zlatá střední cesta za rozumnou cenu.

Cedrové napínáky – nejlepší kvalita. Pokud máte drahé boty, měli by být jasnou volbou.

Osobně bych doporučil dřevěné napínáky z cedru. Jsou sice dražší, ale jejich kvalita je nesporná. Nejen, že cedrové dřevo boty krásně provoní, ale i z dalších jmenovaných důvodů má nejlepší vlastnosti.

Kolik napínáků je třeba?

Říká se, že tolik, kolik vlastníte kvalitních bot, byste měli mít napínáků. Ale bude vám stačit i jeden kvalitní pár, který budete postupně u svých bot střídat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *