Lily: Kamera, která sama létá a natáčí vás

Zajímává technologická novinka se objevuje v oblasti stále oblíbenejších kvadrokoptér. Dron s poměrně netradičním názvem Lily se dostane na trh velmi brzy. Pojďme se podívat co všechno umí.

Spousta z nás si už zvykla na sportovní HD kamery, které můžete připojit na přilbu, případně teleskopickou tyč a natáčet se při různých, převážně sportovních aktivitách.

Nepřekvapí nás už ani poletující kvadrokoptéry s kamerou, které natáčí své okolí z výšky. Nicméně jsou stále poměrně složité na ovládání. Takže použití právě při sportu nepřichází v úvahu, s ohledem na vysokou cenu i náročnost na dalšího člověka, který by to pro vás udělal.

Firma Lily Robotics dokázala vytvořit něco, co tohle všechno umožňuje. Dron Lily se řídí totiž v podstatě sám. Sám po vypuštění poletuje nad Vámi ve výšce 3-9 metrů a dokáže vás sledovat rychlostí až 40 km/hod. Díky zabudované kameře, dokáže natáčet videa ve vysokém rozlišení a ukládat je ve formátu MP4 na microSD kartu.

Lily_camera 2

Jde v podstatě o přímou konkurenci GoPro, která údajně také pracuje na podobném zařízení.

Lily k sledování svého uživatele využívá technologii GPS a funkci zpracování obrazu. V těle přístroje jsou zabudovány tři kamery. Jedna pro natáčení, druhá sleduje uživatele a třetí, udržuje stabilitu dronu. Nutnou součástí,  je také malé lokační zařízení, které můžete nosit například v kapse bundy, nebo mít připevněno na svém zápěstí. To pak s dronem komunikuje díky GPS a wifi, takže kvadrokoptéra pozná, kde se zrovna nacházíte a dokáže vás sledovat.

Lily Camera v akci

Autoři vytvořili pro ovládání Lily aplikaci, díky které jí můžete dávat různé příkazy. Patří mezi ně sledování (v popředí či v pozadí), vzlétnutí, přistání, slow-motion, 360°panorama a fotografování. Výhodou je, že zařízení je vodotěsné, takže se nemusíte bát pádu do vody.

Přistroj zatím nemá zabudované čidla, díky kterým by se dokázal vyhnout předmětům ve své letové dráze, nicméně i na tom tvůrci pracují.

Pokud jde o výdrž, Lily dokáže poletovat ve vzduchu až 20min na jedno nabití.

A cena? Pro předobjednávky je nastavena cena na 500$. Po oficiálním spuštění prodeje půjde o částku 1000$.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *