10 důvodů, proč si ujíždět na zimě

V zimě se možná nedá válet u vody jako v létě, zamilovávat do každé jako na jaře nebo propadat velkolepým depresím jako na podzim… To ale neznamená, že by tohle roční období nemělo něco do sebe. Přinášíme 10 chlapských tipů, které vás odnaučí těšit se na březen.

1) Kdo maže, ten jede

Dvě prkna nebo jedno? Dnes už je to jedno. Lyžaři i snowboardisté jsou jedna velká rodina, kterou zbytek světa nesnáší a závidí jí peníze na skipas.

Šlápněte do toho, vaše klíční kosti a vazy v kolenou chtějí zažít adrenalin.

A jestli se neradi přezouváte do nemotorných lyžáků, nefalšovanou sněhovou koulovačku na úpatí kopce zvládnete i v mokasínech.

2) Užít si vánoční dárky

Zábavu na dlouhé měsíce jako kdysi s autodráhou, Stiga hokejem nebo nintendem na kazety už asi nezažijete. Ale stejně…

S dobrým dárkem promrháte drahocenné životní vteřiny v jakémkoliv věku. Můžete přelouskat životopis fotbalové legendy, nakoukat DVD s bondovkami, promenádovat se ulicemi v kabátu a vytahat flašku whisky.

Že vám nevydržela ani do Tří králů? No jestli přežila Silvestr, tak je to pořád hodně slušný výkon.

3) Fitness bohyně

Novoroční předsevzetí tradičně plní fitcentra k prasknutí. Což znamená fakt velkou spoustu holek, které přijdou shazovat kila z vánočního cukroví.

Zadky poctivě vysezené u pohádek se derou ze šortek horem dolem, nejen začátečnice ocení statného rytíře, co jim pomůže s obsluhou běžeckého pásu. U téhle honby za hezčími těly nesmíte chybět!

Že jsou touhle dobou fitka také plná chlapů? Přišli jste se snad přetahovat o činky, nebo civět na ženské?

4) Maso(pust)

Vánoční žranicí to nekončí. Jídlo v zimě, to je tučné maso, zelí, knedlíky. Opečené brambory a domácí buchty. Až do nástupu nezdravých jarních detoxů si všichni dají pokoj s ředkvičkami, baby špenátem a trapně aranžovaným rukolovým salátem, tak toho využijte.

Období masopustu nenápadně vynechejte a zapojte se, až když se jeho závěr bude mohutně slavit v masopustních průvodech. Sympatická tradice obnovovaná na českém venkově slibuje spoustu dobrého jídla, pití a bujaré rurální zábavy.

I když z té si druhý den možná nebudete nic pamatovat.

5) Večery na peci

Pec není nezbytná, vytopený příbytek ano.

Mráz si na okenní tabule může čmárat, co chce – zatáhněte záclony, usaďte se do ušáku a naplňte sklenici kvalitním alkoholem. Buďte pánem svého domu s knihou, dobrým filmem nebo přítelkyní na klíně.

Outdoorové aktivity počkají do rána. Nebo do jara.

6) Za teplem do kulturních institucí

Divadelní sezona je v plném proudu a galerie pro velký úspěch prodlužují termíny i těm výstavám, na které jinak nikdo nechodí.

Pokud jste stavění spíš na popkornovou popkulturu, vezměte holku do bijáku. Svou nebo cizí, v měkkém polstrování vedle vás ráda posedí každá.

Blockbustery letního střihu nečekejte, v zimě kina okupují fandové filmů nezávislejšího charakteru. Letos se před plátna pohrnou třeba na nového  Jarmushe, Scorseseho nebo dychtivě očekávané pokračování kultovního Trainspottingu.

7) Brus-lí

České veřejné bruslení je ve světě takový pojem, že před lety přilákalo do Prahy i Chucka Norrise. Nebo to byla jen další klamavá reklama?

Buď jak buď, ve větších městech roste venkovních bruslařských ploch každoročně více a více a vy tak můžete ostřím trhat led s výhledem na osvětlený Pražský hrad nebo brněnské Lužánky. Vytáhněte na brusle přítelkyni nebo aspoň kámoše a natlučte si kolena spolu.

Mimo města si dejte pozor, jestli rybník dostatečně zamrznul. A jestli místní kluci, co jsou všichni Jágr, mastí hokejky v přiměřené vzdálenosti.

8) Rande mezi sněhovými vločkami

Zima nahrává romantice a procházky městem s přítelkyní mají v tomhle období kouzlo z nejmagičtějších. Brzy se stmívá a v mrazivém večeru ji to bude o to víc táhnout, aby se tulila do záhybů vašeho teplého kabátu.

Projděte spolu dávno zapomenuté uličky a pak se zahřejte v nějakém příjemném podniku svařákem nebo grogem.

Pro jednou se nikam nežeňte. Na tyhle chvíle se nezapomíná.

9) Zimní spánek

Noci jsou dlouhé a do ranního mrazu by psa nevyhnal. Letní ponocování zoufale daleko. V zimních měsících vás prostě vyhřátá postel po ránu jen tak nepustí. Nelamte to přes koleno a hezky si přispěte.

Jestli pro to šéf v práci nebude mít pochopení, pošlete mu firemní poštou odkaz na tenhle článek. Určitě hned pookřeje.

Inspiraci ke spokojenému zimnímu chrupkání hledejte u medvědů – a pak že jsou to jen ty blbé, chlupaté věci z večerníčku s otravnou písničkou.

Handsome young man in bed

10) Chlastačka na horách

No dobře. Jasně, že jezdíte na hory hlavně za sportem, čerstvým vzduchem a zasněženými panoramaty. Ale taková pořádná kalba na horské chatě – ta prostě alespoň jednou do roka ve vašem kalendáři nesmí chybět.

Proležet dopoledne s hadrem na hlavě a kýblem u postele na vytopené izbě je zkrátka takové… snad poetické?

Své o tom ví i slovenský rapper Vec.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *