Ready made společnost otevírá brány do obchodního světa

Skvělá kondice tuzemské i evropské ekonomiky je pozvánkou do obchodního světa. Pro začátek podnikání jste si nemohli vybrat lepší chvíli. O zákazníky ani dodavatele nebudete mít nouzi, příležitost dneska čeká na každého.

Přestaňte plánovat a snít a rozhodněte se pro aktivní krok. Začněte kariéru soukromého podnikatele s ready made společností.

Jak se stát podnikatelem

Jakmile se rozhodnete, že své nápady proměníte v obchodní činnost, je jen krůček k tomu stát se soukromým podnikatelem. Čeká vás několik administrativních náležitostí, listin, vyřizování, správních lhůt a poplatků.

Můžete začít podnikat jako osoba samostatně výdělečně činná, ale je třeba zvážit skutečnost, že budete za závazky společnosti ručit celým svým majetkem, tedy i tím osobním, majetkem vaší rodiny. Mnohem lepší je podnikat jako společnost s ručením omezeným.

Společnost s ručením omezeným dnes založíte poměrně snadno a rychle, přesto je třeba připravit se na několik administrativních kroků. Založení s.r.o. začíná u notáře sepsáním zakladatelské listiny. Čeká vás poplatek okolo 6 tisíc korun a je třeba sdělit notáři údaje, které jsou třeba k založení společnosti.

Údaje pro zakladatelskou listinu:

  • název a sídlo,
  • výše základního kapitálu (zákon umožňuje počáteční kapitál od 1 Kč),
  • společníci, jejich funkce, statutární orgány společnosti.

Problém může nastat už při vybraném jménu společnosti. Jméno společnosti musí být zcela unikátní a nesmí jej používat jiná společnost. Také se nesmí jednat o výraznou podobnost jména. Tady řada začínajících podnikatelů narazí na problém, lhůta pro vyřízení se začíná prodlužovat.

Po sepsání zakladatelské listiny následuje zápis živnosti nebo živností do živnostenského rejstříku. Poplatek za živnost je jeden tisíc korun. Po návštěvě živnostenského úřadu je třeba vypravit se do banky a založit firemní účet.

Na ten se skládá základní kapitál a hradí se bance poplatky podle interního sazebníku. Poté vás čeká žádost o zapsání společnosti na rejstříkovém soudu, poplatek 6 tisíc korun a registrace na finančním úřadě.

Čekací lhůty jsou v řádu několika pracovních dní, záleží i na aktuálním vytížení zvoleného notářského zástupce.

A teď si představte, že celý popsaný postup můžete přeskočit a koupit si už hotovou, založenou a registrovanou společnost!

Co je ready made společnost a proč se vyplatí

Ready made společnost je společnost, která je založená za účelem dalšího prodeje. Nemá žádnou obchodní historii ani závazky z minulosti. Je nachystaná pro ty, kteří chtějí mít start podnikání co nejsnadnější. Bez zbytečného čekání, vyřizování a vypisování formulářů.

Ready made společnosti umožňují start podnikání třeba už následující den! Tím vám ready made společnost přináší možnost okamžitých výdělků. Často je třeba reagovat na obchodní nabídku co nejrychleji a není možné čekat na zdlouhavé prověřování a jednání na nejrůznějších institucích. Ready made s.r.o. je skvělou příležitostí, jak realizovat první obchody ještě tento týden!

Další její nespornou výhodou je to, že si můžete vybrat společnost se splaceným základním kapitálem třeba 200 tisíc. Vhodné je vybírat i společnosti, který byly založeny dříve a působí jako zavedená firma.

Na tyto skutečnosti pohlížejí banky při žádosti o úvěr i vaši obchodní partneři. Společnost, která byla založena již před nějakou dobou a má splacený základní kapitál působí mnohem důvěryhodněji.

Výhody ready made společnosti:

  • začátek podnikání bez čekání,
  • rychlý start bez možných počátečních komplikací,
  • okamžité získání IČO, možnost uzavírat obchodní smlouvy,
  • důvěryhodná společnost pro obchodní partnery.

Už jste si vybrali, jak bude vypadat start vašeho podnikání? Ready made společnost si můžete vybrat na stránkách registrační agentury Parkerhill.cz .

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *