Galerie holek od popelníku anebo jsou kuřačky sexy?

Sexy holka s cigaretou v puse – tenhle fenomén brzy oslaví sto let. Až se zase někdy ocitnete na rande s náruživou kuřačkou, zkuste na ni vytáhnout historické znalosti našprtané na stránkách imen.cz. A jestli takové holky v reálu nejsou vaše hobby, máme pro vás aspoň nálož hezky vyčouzených obrázků.

 Začalo to už někdy v období po první světové válce – tehdy se objevila první opravdová generace singles. Volným dívkám, které po sobě zanechali padlí vojáci, se začalo říkat „garcones“ (chlapci) – byly nezávislé, nosily krátké účesy, vysedávaly po barech a kvanta cigaret stíhaly kouřit i za své neboze padlé milé.

Symbol ženské emancipace brzy proniknul do popkultury a černobílé fotografie kouřící Marlene Dietrich jsou dodnes symbolem Hollywoodu třicátých let. A ať už je to způsobené zdáním nezávislosti a provokativnosti nebo jen tím, že nám ke štěstí stačí vidět holku s něčím v puse, fotografie kouřících hereček, modelek nebo prostě jen holek od vedle v nás vzbuzují dojem něčeho „sexy“ dodnes.

Patříte taky do téhle sorty nebo vám kuřačky spíš nic neříkají? A poznáte, kterou ikonickou celebritu jsme do naší zakouřené dámské galerie ukryli?

https://www.instagram.com/p/BQNlVQ_jSOM/?taken-by=smokingtop


https://www.instagram.com/p/BQsgPAOAoz2/?taken-by=smoke.camera
https://www.instagram.com/p/BQpfzLqgDaf/?taken-by=smoke.camera
https://www.instagram.com/p/BPTExKaj2Py/?taken-by=smokingtop

#happybirthday to the main ❤️ #katemoss via @marcquinnart #BIRTHDAYGIRL #42

A post shared by Kate Moss Latest ⚡️ (@katemosslatest) on


https://www.instagram.com/p/BQlpyXNAKzw/?taken-by=smoke.camera
https://www.instagram.com/p/BQgqszkFx71/?taken-by=smoke.camera
https://www.instagram.com/p/BNow4SwD42y/?taken-by=smokingtop

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *