Co zařídit před dovolenou, aby proběhla v klidu?

Mohli bychom vám poradit, jak si správně sbalit kufr a co do něj dát. Ale skutečně o rady tohoto druhu stojíte? Někdo moudrý kdysi řekl, že opravdovému muži stačí naditá peněženka, případně platební karta s dostatečným limitem. Něco na tom bude, cestování nalehko je mnohem příjemnější než se zavazadly praskajícími pod náporem nepotřebných věci. Á propos, pravděpodobně budete mít co dělat s kufry své partnerky. Ta si s sebou jistě vezme vše, co jí přijde pod ruku. Nesnažte se jí to rozmluvit, neuspějete. Raději se soustřeďte na zařizování následujících věcí.

Rezervujte si parkoviště u letiště

Odpověď na otázku, kde v době vaší nepřítomnosti zaparkovat automobil, nabízí projekt Smile Parking. Umožňuje parkování na letišti Václava Havla nedaleko terminálu. Váš vůz převezme zkušený řidič, který ho odveze na blízké hlídané parkoviště. O službu je velký zájem, nezapomeňte si ji rezervovat v dostatečném předstihu.

Zařiďte si víza a zkontrolujte platnost dokladů

Na účtu vám může ležet třeba bambilion, ovšem bez platných cestovních dokladů budete cestovat nejvýše prstem po mapě. Předem si ověřte, zda do dané destinace potřebujete vízum a přesvědčte se, jestli vám bezprostředně před plánovaným termínem nekončí platnost pasu. Pozor – podmínkou pro vstup bývá i minimální platnost pasu po skončení cesty.

Sjednejte si cestovní pojištění

Náhoda je blbec. Do potíží se můžete v zahraničí dostat i vy, byť se budete chovat velmi obezřetně. Díky kvalitnímu cestovnímu pojištění získáte jistotu, že „kdyby něco“, pojišťovna zaplatí výlohy za zdravotní péči. A nejen to – součástí balíčku může být také pojištění odpovědnosti za škodu a další doplňková pojištění.

Informujte se o očkování

Ať už je váš názor na očkování jakýkoliv, možná se mu nevyhnete. Zatímco vakcinace proti tetanu, hepatitidě či břišnímu tyfu bývají „pouze“ doporučené, proti žluté zimnici se v případě některých destinací očkovat musíte. Zbytečně neriskujte a konzultujte potenciální rizika s lékařem.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *