Značkové boxerky: Není nad originál. Ale jak poznat padělek?

Značkové spodní prádlo není hloupý rozmar. Pokud jste ho nikdy neměli na sobě, pořiďte si alespoň jeden kus a zažijte ten rozdíl. No, a pakliže jste již v minulosti nakoupili a nebyli jste spokojeni, zodpovězte si jednoduchou otázku – jednalo se o skutečný originál, nebo jen o laciný padělek? Spousta internetových prodejců láká zákazníky na extra výhodné ceny a nabízí známé značky jako Diesel, Calvin Klein, Bruno Banani, Ralph Lauren či Espirt za skandálně nízké ceny. Důvod je prostý, nejedná se o originální zboží.

Padělky se sice vzhledem blíží originálům, ale obvykle se vyrábí z nekvalitních materiálů. Úroveň zpracování je také někde jinde a není náhoda, když se prádlo rozpadne již po několika málo praních.  Toužíte-li po absolutním pohodlí bez kompromisů, dopřejte si originální boxerky s jasným původem. Navíc předejdete zdravotním rizikům, která s výrobou padělků úzce souvisí – nevhodná barviva, materiály s obsahem těžkých kovů atd.

Chcete-li mít jistotu, že vyhlédnuté boxerky Calvin Klein budou 100% originální, řiďte se těmito pravidly:

Nakupujte pouze u prověřených prodejců

V podstatě nejlepší rada, kterou můžete dostat. Zavedené e-shopy garantující původ zboží a za svým sortimentem si stojí. Nechtějí riskovat špatnou pověst kvůli padělkům. K těm nejznámějším na českém internetu patří například Trenyrkarna.cz.

Řiďte se obvyklou cenou

I u prověřených prodejců sice seženete levné spodní prádlo nadstandardní kvality, ale obvykle jde jen o méně známé značky. Pokud někdo nabízí originální boxerky za hubičku, pak je něco v nepořádku. Samozřejmě se může jednat o ojedinělý výprodej loňské kolekce, ale i tak je na místě obezřetnost.

Specifické obaly a štítky

Jestliže vám prodejce pošle spodní prádlo v pytlíku či v nějakém pofidérním obalu, pak určitě nejde o originální zboží. Výrobky značek jako CK či Diesel jsou zásadně baleny do krabiček. K dalším charakteristickým znakům patří etikety, které by měly být celkem tři.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *