Top 5 – Filmy o hokeji

rumy-728x90-1493886825.jpg

Češi jsou hokejový národ, to je jasný. Jarda Jágr je bůh a Hašek patří na hrad. Proto jsme tak trochu prošmejdily filmotéky a zkusili dohledat zajímavé filmy, právě s tématem hokeje. Nejdřív to vypadlo, že jich bude pomálu, ale nakonec se ukázalo, že dobrých hokejových filmů je celkem dost.

Většina pojednává stále o tom samém, neznámy hráč bude objeven a stane se z něj superhvězda. Dále tu máme klasické vítězství týmu gólem v poslední vteřině. Ale je tady pár kousků, které napsal sám život, nebo které opravdu stojí za to! Které to tedy jsou?

Filmy jsme neřadily podle kvality, takže je jen na vás, který z nich je nejlepší.

Goon (2011)

Příběh, který je inspirován skutečným osudem hokejového bitkaře. Goon je prostý kluk, který se nedá označit za právě nejchytřejšího, ale má srdce na pravém místě. Jedinou jeho dovedností je to, že se umí dobře prát. Hlavně na ledě, kde chrání svoje spoluhráče. Velmi atraktivní téma bitek a velmi povedené podání tohoto tématu. Hlavní roli si zde zahrál Sean William Scott, který velmi překvapil.

Hokejový zázrak (2004)

Další film jenž je inspirován skutečnou událostí. Co si budeme povídat, tyhle příběhy prostě táhnou. Zvlášť pokud jde o Američany, rádi se pochlubí nějakým tím zázrakem na ledě. Příběh ve kterém hokejový tým Spojených států amerických triumfálně porazil na Olympijských hrách (1980) Sovětský svaz.

Mystery, Aljaška (1999)

V Kanadě se kluci rodí s bruslemi na nohou. A i když je jasné, že Alijaška je jedním z Amerických států, svojí polohou má spíše ke Kanadě. Film pojednává o tom jak „amatérský“ tým z Aljašky dostane šanci zahrát si proti jednomu z nejlepších týmu světa, New York Rangers. V hlavní roli se zde objevil Russell Crow.

Youngblood (1986)

U nás v redakci je tohle hokejový film našeho mládí. Talentovaný mladík umí sice střílet branky, ale hra do těla mu dělá problémy. Obzvláště v Kanadě je tohle velký problém. I přesto dostane šanci si zahrát za profíky, když je ovšem sražen k zemi obávaným bijcem Rackim, je poslán domů. Mladík je samozřejmě zdrcen a rozpadá se mu sen. Jeho rodina ho však nenechá ve štychu a řádně se ho snaží připravit na návrat a pomstu drsnému Rackimu. Jestli jste tenhle film neviděli, neváhejte, je to klasika.

Nakládačka – Slap shot (1971)

Bývalá hokejová hvězda (Paul Newman) se chopí trénování hokejového týmu, kde není ani talent ani vůle po vítězství. Vzhledem k tomu, že už zažil pár životních kopanců, rozhodne se, že alespoň tento tým zvedne k lepším výkonům. Jak? Atraktivní tvrdou hrou! Jestli vás zajímá jak to celé dopadne, koukněte na to.

Tip: Wayne Gretzky – Vysoko nade všemi

Životní příběh v podstatě nejlepšího hráče planety, jehož rekordy v NHL už zřejmě nikdo nepřekoná. Pokud jste fanouškem hokeje tohle musíte vidět.

Trailer – Film Goon

Jedna odpověď

  1. Tomas 22.7.2015 Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ondřej Ježek bude startovat na MS superbiků pod značkou Yamaha
Přemýšlíte o novém autě? Co takhle dobře zajetý roční vůz?
Tesla Roadster – nová generace je pekelně rychlá
Top 3 kvalitní zimní pneu za super cenu
Tipy na dárky k Valentýnu pro ní
5 tipů pro zlepšení vaší erekce
Jak odradit ženu i milenku
Seznámení v papučích: Tinder a jiné randící aplikace
Miss Vietnam, aneb krása exotických žen
Galerie holek od popelníku anebo jsou kuřačky sexy?
Abigail Ratchford
Americká kráska – Abigail Ratchford
Pornhub pro vás má Valentýnský dárek. Všechny prémiového služby jsou dnes zdarma.
I chlapi rádi ušetří při nákupech online – Jak na to?
TOP 10 Nejlépe vydělávajících rapperů
Film - Hudba - Hry Hi-Tech Móda a styl Soutěže Zábava
Film Black Panther – další úspěšná Marvelovka?
Vyhrajte plnou nádrž v soutěži s Benzinou
Dárky na poslední chvíli
Film Rocco – na toto jděte radši bez partnerky!
Amanda Love
Amanda Love, mamina, která utratil 6 miliónů za plastiky.
Bojovník Conor McGregor
Pokerface Dan Bilzerian

Send this to a friend