Tesla Roadster – nová generace je pekelně rychlá

Jedno auto od Elona Muska se již Roadster jmenovalo, bylo to v roce 2008. Teď ale přichází s novou verzí tohoto sporťáku. Zbrusu nový elektromobil zrychlí z 0 na 100 km za méně než dvě vteřiny a dojezd má až 1000 km na jedno nabití.

Od starší verze se také liší počtem sedadel. Nová Tesla Roadster má čtyři sedadla místo původních dvou. Střechu bude mít skleněnou, která se schová do kufru, když budete chtít cítit vítr ve vlasech. Extrémní zrychlení zajišťují tři motory – dva vzadu a jeden ve předu, které pohánějí všechna čtyři kola. Původní Tesla Roadster měla poháněná pouze zadní kola. Všechny motory jsou napájeny baterií o kapacitě 200 kWh. Ta by měla zaručit dojezd až 1000 km na jedno nabití, což je mnohem více, než může nabídnout většina aut se spalovacím motorem.
Tesla Roadster se ale začne vyrábět až v roce 2020. Momentálně si můžete auto zarezervovat a tím i přispět na jeho výrobu. Prvních 1000 vozů bude označeno jako Founders Series a jejich cena bude čtvrt milionu dolarů. Dalších 1000 kusů pak bude za 200 000 USD. Tesla bere celý projekt jako crowdfunding, proto je první tisícovka vozů o zhruba milion korun dražší.
Pokud se Elonu Muskovi podaří prodat celou první sérii, může začít vyrábět. Na trh se tak dostane nejrychleji akcelerující sériově vyráběný vůz. Z nuly na 160 km/h akceleruje za 4,2 sekundy a 400 metrů dokáže urazit za pouhých 8,8 sekund. Maximální rychlost bude přes 400 km/h.
Elon Musk bývá často mimo realitu a rád přehání. Při představování nového trucku Tesla Semi představil také nový typ Tesly Roadster. Nebyla to ale obyčejná maketa, nýbrž funkční model schopný dosáhnout zmíněné rychlosti. Přestože ne všechno v prototypu fungovalo, neskutečné zrychlení zvládl. Elon také slíbil, že nová Tesla bude k dispozici se speciálním balíčkem, který elektromobil posune zase na další úroveň.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *