Tesla Roadster – nová generace je pekelně rychlá

rumy-728x90-1493886825.jpg

Jedno auto od Elona Muska se již Roadster jmenovalo, bylo to v roce 2008. Teď ale přichází s novou verzí tohoto sporťáku. Zbrusu nový elektromobil zrychlí z 0 na 100 km za méně než dvě vteřiny a dojezd má až 1000 km na jedno nabití.

Od starší verze se také liší počtem sedadel. Nová Tesla Roadster má čtyři sedadla místo původních dvou. Střechu bude mít skleněnou, která se schová do kufru, když budete chtít cítit vítr ve vlasech. Extrémní zrychlení zajišťují tři motory – dva vzadu a jeden ve předu, které pohánějí všechna čtyři kola. Původní Tesla Roadster měla poháněná pouze zadní kola. Všechny motory jsou napájeny baterií o kapacitě 200 kWh. Ta by měla zaručit dojezd až 1000 km na jedno nabití, což je mnohem více, než může nabídnout většina aut se spalovacím motorem.
Tesla Roadster se ale začne vyrábět až v roce 2020. Momentálně si můžete auto zarezervovat a tím i přispět na jeho výrobu. Prvních 1000 vozů bude označeno jako Founders Series a jejich cena bude čtvrt milionu dolarů. Dalších 1000 kusů pak bude za 200 000 USD. Tesla bere celý projekt jako crowdfunding, proto je první tisícovka vozů o zhruba milion korun dražší.
Pokud se Elonu Muskovi podaří prodat celou první sérii, může začít vyrábět. Na trh se tak dostane nejrychleji akcelerující sériově vyráběný vůz. Z nuly na 160 km/h akceleruje za 4,2 sekundy a 400 metrů dokáže urazit za pouhých 8,8 sekund. Maximální rychlost bude přes 400 km/h.
Elon Musk bývá často mimo realitu a rád přehání. Při představování nového trucku Tesla Semi představil také nový typ Tesly Roadster. Nebyla to ale obyčejná maketa, nýbrž funkční model schopný dosáhnout zmíněné rychlosti. Přestože ne všechno v prototypu fungovalo, neskutečné zrychlení zvládl. Elon také slíbil, že nová Tesla bude k dispozici se speciálním balíčkem, který elektromobil posune zase na další úroveň.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tesla Roadster – nová generace je pekelně rychlá
Top 3 kvalitní zimní pneu za super cenu
Jaká je nejlepší značka pneumatik?
Cesta k novému vozu? Zkuste operativní leasing
5 tipů pro zlepšení vaší erekce
Jak odradit ženu i milenku
Seznámení v papučích: Tinder a jiné randící aplikace
Den svatého Valentýna a naše tipy na dárek pro ni.
Galerie holek od popelníku anebo jsou kuřačky sexy?
Abigail Ratchford
Americká kráska – Abigail Ratchford
Pornhub pro vás má Valentýnský dárek. Všechny prémiového služby jsou dnes zdarma.
One Finger Challenge. Konečně výzva co nás zajímá!
TOP 10 Nejlépe vydělávajících rapperů
Film - Hudba - Hry Hi-Tech Móda a styl Soutěže Zábava
Dárky na poslední chvíli
6 tipů na alkoholové dárky pro opravdové muže
CHLAPI PÍŠOU JEŽÍŠKOVI – 7 TIPŮ NA DÁREK PRO VÁS
Film Rocco – na toto jděte radši bez partnerky!
Amanda Love
Amanda Love, mamina, která utratil 6 miliónů za plastiky.
Bojovník Conor McGregor
Pokerface Dan Bilzerian

Send this to a friend