Škoda válí – nový Kodiaq je famózní!

Začalo to poměrně nenápadně. Mladoboleslavská automobilka atakovala segment větších vozidel crossoverem SUV postaveným na platformě Octavie Scout. Pravdou je, že Škoda Yeti byla a stále je povedené auto, nicméně nic pro příznivce velkých „esúvéček“ – ti museli až doposud hledat u konkurence. Pokud však někdo tvrdil, že Škoda rozměry sněžného muže nepřekoná, spletl se. Nejnovější přírůstek již nějaký ten pátek budí rozruch a za pár měsíců se začne prodávat. Škoda Kodiaq je první velké SUV značky Škoda a zaslouží si zvýšenou pozornost!

Měli bychom být hrdí na to, že se Škoda pustila do neprobádaných vod a nezůstala u menších automobilů, které si dlouhodobě drží přízeň zákazníků? Vždyť nová Škoda Fabia patří k nejhezčím malým vozům a je o ni velký zájem… Ne. Okřídlený šíp letí správným směrem a o SUV Kodiaq se v prestižních motoristických časopisech hovoří více méně v superlativech. Vždyť již v době představení konceptu Vision S všichni doufali, že automobilka nezůstane jen u slibů.

 

Buďme však trochu konkrétnější. Co můžete od nového SUV čekat? Pomineme-li jedinečný design, pak stojí za zmínku rozměry – v tomto směru je nová Škoda Kodiaq vskutku impozantní. Délka 4,7 metru, šířka 1,8 metru a rozvor 2,8 metru – to jsou míry, které na silnici nikdo nepřehlédne. Interiér vozu je připraven na sedm pasažérů, respektive za předpokladu, že se do zavazadlového prostoru umístí třetí řada sedadel. Na ty se mimochodem pohodlně usadí i dva dospělí lidé s výškou kolem 180 cm.

K dalším přednostem patří ohromný kufr. Základní objem 720 litrů může po sklopení sedadel nabobtnat na 2000 litrů. Jen si představte, co všechno Kodiaqem převezete. A to, na co nezbude místo v zavazadelníku, se stoprocentně vejde do přívěsu. Velké SUV může táhnout až 2,5 tuny.

imen-cz_auto-poly_cz_01

Chcete se o kvalitách českého SUV přesvědčit na vlastní kůži? Rezervujte si testovací jízdu u autorizovaného prodejce Auto Poly. A nezapomeňte sledovat aktuální informace a Škody Kodiak ceník!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *