Seznámení v papučích: Tinder a jiné randící aplikace

Singles hlavně z větších měst si užívají s nejvíc cool seznamovací aplikací, pomocí které můžete holky přehazovat vidlemi (rozuměj prstem) nalevo napravo. A ani ty emancipovanější si kupodivu moc nestěžují – líbí se jim totiž, že můžou nalevo napravo přehazovat kluky. V dnešním článku si projedeme fenomén Tinder, ale i jiné randící appky.

Tinder všem vládne

Asi první volba pro všechny, kdo podlehnou kouzlu seznamování z gauče.

Stručně, pokud dosud neznáte: tahle appka vám nabízí fotografie protějšků dle zadaných kritérií (věk, vzdálenost od vás) a vy jedním pohybem prstu – swipnutím – uživatele přijmete nebo odmítnete. Stejně to má ten uživatel s vámi.

Když se vzájemně líbíte, aplikace vám ohlásí shodu („match“) a vy si můžete začít psát a následně domluvit rande.

Velké světové lásce již nic víc nebrání. Snad jen pár malých „ale“.

Jak na to – respekt ducha doby

Stejně jako nás internetový věk naučil veškeré texty spíš skenovat očima než číst, jít rovnou k věci je potřeba i na Tinderu. Už žádná omáčka okolo. Reprezentativní fotka, jméno, věk a stručné představení.

Hlavní poslání: zaujmout.

Čím rychlejším internetovým připojením disponuje potenciální partnerka, tím míň času na to máte.

Takže konec vykecávání. Kompletní seznam svých koníčků si nechte na první rande. Prodejte se v několika málo větách. Na Tinderu jste produktem, který musí upoutat zákazníka. Ihned!

Jinak se oslavného hesla „Match!“ dočkáte dost zřídka.

Prolustrujte si nejen možné partnerky, ale také konkurenci.

Oslovujeme, voláme

Při prvním kontaktu opět platí, že musíte vybočit z řady. Jestli nemáte na profilovce úsměv, který ji pošle do kolen i s telefonem v ruce, asi to obyčejným „Jak se máš?“ spíš neukopete.

Buďte originální, vtipní, trochu drzí. Prostě stejní jako v osobním životě. Jen na to v tomhle případě máte trochu víc času. A strejdu gůgla po ruce. Lehčí už to být nemůže!

Pro představu – na internetu najdete třeba tyhle tinderovské otvíráky:

On: Ahoj, jak se jmenuješ?

Ona: Děláš si srandu?

On: Promiň, jdu na to moc rychle?

 

Ona: Napiš mi jednu věc, která tě odlišuje od ostatních obyčejných kluků.

On: AIDS.

 

Pevně věříme, že vy přijdete na mnohem lepší konverzační fígle. Variant, jak vybočit z průměru, je nepřeberné množství.

Swajpuj, swajpuj, vykrůcaj

Seznamovací aplikace jako Tinder jsou tak in a now, že je nadšeně používají i současní sebevědomí singles, kteří by se jinak k podobné úlitbě nejspíš nesnížili. Průšvih je, že když aplikaci odpářete trendy záplaty, zbude zase jenom ošoupaná bída seznamky pro nezadané.

A pocit z kvalitně odvedené práce při balení na baru Tinder taky nenahradí.

Ale co na tom? Výhodou je, že na online flirtování si najdete čas, i kdybyste byli sebevytíženější. Můžete se seznamovat v tramvaji, v posteli před spaním nebo při čekání na obsluhu v restauraci. A když nic jiného, alespoň zčíhnete pár pěkných holek z okolí.

Takže swipe left, swipe right!

3 tipy na další randící aplikace

Tinder je možná top, to ale neznamená, že by konkurence spala. Tady jsou 3 tipy na appky, které nás zaujaly nejvíc:

OKCupid

Aplikace funguje na podobném principu jako Tinder. Výhodou OKCupid je, že není potřeba propojení s facebookovým účtem. Což na druhou stranu zvyšuje pravděpodobnost výskytu botů a trollů.

Co je fajn, že vybrané protějšky můžete zkusit ohromit oduševnělou zprávou i bez vzájemného olajkování. OKCupid také nabízí hodně možností sebeprezentace. Můžete uvést své oblíbené filmy a hudbu, ale třeba i popsat, nad čím nejraději hloubáte.

A už při registraci odpovídáte, jestli vám vadí kouření nebo nepořádné holky. Otázkou je, jestli pak s takovými filtry vůbec máte naději nějakou najít.

Luxy

 

Luxy Millionaire Match je seznamovací aplikace pro ty nejbohatší čtenáře imen.cz. Oficiální slogan? „Tinder minus chudí lidé.“

Při registraci vyplňujete jméno, pohlaví, věk a příjem. Než budete moci začít se seznamováním, váš profil musí schválit přísné oko ostatních uživatelů. Až potom se před vámi otevřou možnosti seznámení se zámožnými ženami, luxusními slečinkami nebo rozmazlenými modelkami z celého světa.

A všechny do jedné jsou na téhle seznamce s jediným cílem – najít si tady pořádného pracháče.

Pinkilin

Aplikace s heslem „Date now, doubt later“? To by šlo. Pinkilin je navíc hrdý český reprezentant, vynález dvou kluků z Brna.

Appka najde protějšek, který se momentálně nachází v nejbližší vzdálenosti, takže můžete ihned odesílat pozvánku na rande. Jako bonus se vám všechny partnerky ukládají do milostné databáze a řadí do přehledné časové osy.

Vy sami si vyberte, jestli tuhle funkci využijete na frajeření před kamarády v hospodě nebo spíš při takovém tom domácím chlapáckém pobrekávání do polštáře.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *