Rozchod: Dostaňte se z toho

Chlape už je pryč. Nech jí jít a pohni se dál. Řiďte se naším návodem, který vám rozhodně pomůže.

Možná to znáte, je den, kdy jste úplně v pohodě, jdete do práce nebo školy, pak posilovna a nakonec třeba film. Cítíte se fantasticky. Ale další den vás tak nějak přemůže samota. Sáhnete po skleničce něčeho tvrdšího, přestanete se ovládat a uděláte nějakou blbost. A s tím musíte něco udělat. Pánové dovolte, abychom vám možná někdy trochu drsnými radami pomohly se přes to přenést.

1. Zahajte detox

Okamžitě přerušte jakýkoliv kontakt. Ne zítra, ani pozítří, hned! Zapomeňte její číslo, smažte si jí na facebooku. Žádný email, massenger apod. Fakt, udělejte to. Protože, co nevidíte to vás nebude pokoušet kontaktovat jí.

Samozřejmě se může stát, obvykle při návštěvě hospody (třeba U paroháče), že budete mít pokušení jí zavolat. Před svým opileckým telefonátem se ale zamyslete a vzpomeňte si na 3 špatné věci ve vašem vztahu. Je to drsné, ale u Petra (26), vojáka z povolání, to zafungovalo dokonale. “Za každou dobrou věc, která mi přišla na mysl jsem si vzpomněl i na něco špatného. Když jsem si pak uvědomil, že tam bylo víc negativních věcí, bylo mi daleko líp” přiznává. “Bylo snažší vzpomenou si na ty špatné věci, protože se stali ke konci našeho vztahu”.

Krok číslo dvě. Všechna místa, která jste často navštěvovali spolu označte jako zakázaná. Najděte si jinou kavárnu nebo restauraci, bar případně fitko. Je to tvrdé, ale nové lokality vám nabídnou i nové možnosti. Třeba co se žen týče.

Tím, že tohle všechno uděláte vyšlete jasný signál, který říká: “Jsem v pohodě, žiju dá i bez tebe”. A to je přesně ten vzkaz, který chcete poslat, dokonce i když to tak někdy úplně není.

2. Spalte to

Odstraňte všechny její fotky a vyměňte si pozadí na vašem notebooku. I jiné dívky vypadají v bikinách dobře. Zbavte se každé věci, která je důkazem její existence. Pokud jí něco musíte vrátit, pošlete to třeba poštou, nebo po společných kamarádech. Milan (31), majitel restaurace, to udělal podobně. Čepice, kterou nosila, cédéčka, které poslouchali spolu, všeho se zbavil.

Nikomu totiž nepomůže, když to bude schovávat někde v krabici. Akorát vás to může přinutit k nežádoucímu vzpomínkovému dýchánku. Nebo což je možná ještě horší, to může objevit vaše nová dívka.

3. Kamarádi, to těžko

Kdo to nezažil ať hodí kamenem. Ženy, chtějí po rozchodu velmi často zůstat “přáteli, opravdu dobrými přáteli” po té co vás odkopnou. Kašlete na to! Žena, která na vás vrhne dlouhý pohled a rozhodne se, že raději zkusí štěstí jinde, už netouží být vaší přítelkyní. Vaše přátelství už totiž dávno vyškrtla z věcí s nichž se chce radovat. Pokud na to tlačí, dejte jí jasně najevo, že momentálně o tohle nestojíte. Nejdřív se dá o přátelství uvažovat po 60-ti spíše 90-ti dnech od rozchodu.

4. Alkohol nic neřeší

Ano, v první fázi nepomůže nic tak dobře jako chlast. Ale následující ráno, bude bolest z rozchodu zpět ještě se svojí dobrou kámoškou kocovinou. Nezvykejte si věci řešit takhle. Budete tlustý, budete páchnout a možná vyprovokujete zbytečnou rvačku. Na víkendová rána si radši naplánujte sraz s kámošem v posilovně, nebo na tenisových kurtech.

5. Ženy kolem sebe

Možná jste vlk samotář, ale mít kamarádku utěšitelku je v dané situaci k nezaplacení. Obzvláště po čerstvém rozchodu. Najděte si jednu, dvě, klidně i tři.  “Když jsem se rozešel s přítelkyní, začal sem ven vyrážet s holkama, který jsem znal”, říká Michal (34) grafik. “Byli ochotné mi naslouchat, vzali mě jakoby pod svá křídla. Navíc mému sebevědomí dost pomohlo, když jsem byl viděn v okruhu atraktivních koček. Dokonce se něco doneslo mé ex a já vím, že mohla puknout žárlivostí “. Mít několik kamarádek znamená, že můžete zavolat někomu v opileckém deliriu, místo trapného telefonátu své bývalé.

6. Využívejte svůj volný čas jinak

Buďte v pohybu. Tohle je nejlepší chvíle začít něco dělat jinak. Svůj volný čas můžete trávit tím, že na sobě začnete pracovat. Kupte si permanentku do fitness, začněte běhat. Nebo někam vyrazte s přáteli.  Né, pizza do domu, ani nářky nejsou žádnou aktivitou. “Hned po rozchodu, jsem začal provozovat jednu webovou stránku, abych přišel na jiné myšlenky” svěřil se Tomáš (24), technik. “Dnes si tím dokonce úspěšně přivydělávám”

7.  Zapomeňte na to, že vypadala tak dobře.

Žijeme v krásné zemi, plné krásných žen, Díky bohu za to. Tak naskočte zpátky do sedla a otevřete oči!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *