Recept na Mojito – osvěžte se!

Mojito, kdo z nás by ho neznal, nebo se najdou i výjimky? Celosvětově známý a oblíbený drink do horkých letních dnů. Když ho připravuje barman ve vaší oblíbené restauraci nebo baru přijde vám to jednoduché. Napadlo vás ale udělat si skvělé Mojito třeba u sebe doma?Není to úplně jen tak. Musíte mít ty správné ingredience a náčiní. Pak už jen stačí zkoušet, jak vám Mojito bude chutnat nejvíc.

Recept na Mojito – ingredience

  • světlý rum 4 cl (ideálně kubánský)
  • limetka 1 ks
  • vychlazená soda na dolití
  • třtinový cukr 1 polévková lžíce
  • lístky čerstvé máty
  • ledová tříšť

Jak postupovat při přípravě Mojita

Do připravené sklenice nasypejte třtinový cukr, vymačkejte limetu – případně pár kousků na kostky nakrájené přihoďte a společně s lístky čerstvé máty promačkejte. Přidejte připravenou ledovou tříšť, téměř po ohraj sklenice, světlý kubánský rum a dolejte vychlazenou sodou.

Jaké jsou další varianty Mojita

Velmi oblíbené je již tak skvělé Mojito kombinovat s ovocem. Postup přípravy se samozřejmě nemění, jen k limetám můžete přidat například Jahody, Meloun nebo Maliny. Záleží je na vás na co máte chuť.

Někteří mají v oblibě místo sody dolévat rum například zázvorovou limonádou – Ginger Mojito, nebo dokonce šampaňským – Royal Mojito. Obzvláště v kombinaci se šampaňským dokáže člověku pěkně zamotat hlavu. Dámy mají velmi v oblibě Jahodové mojito. Do sklenice stačí přidat pár jahod a je to.

Zdobení

Do sklenice přidejte brčko případně dvě, můžete ozdobit plátkem limety.Teď už jen stačí s chutí vypít.

Recept na Mojito - osvěžte se!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *