Přichází (staro)nový trend v oblékání – army styl!

Když potkáte na ulici kolemjdoucí, oblečené v maskáčích, vysokých botách a khaki vestách, rozhodně to neznamená, že by začínala válka nebo že by měla opodál sjezd neonacistická strana. Vysvětlení je mnohem jednodušší. Military styl, který na čas vytlačily jiné typy oblečení, se zase vrací do módy a roste jeho obliba. Důvodů k tomu je hned několik, počínaje odolností materiálu až po určité vyjádření vaší osobnosti. To ale trochu předbíháme, pojďme postupně.

K rostoucí oblibě přispívají praktické vlastnosti

Napadlo vás někdy, že módu vždy ovlivňovala také armáda? Že ne…? Vidíte, přesto je to pravda. Bylo to totiž odjakživa vojsko, které dbalo na co nejlepší spojení pěkného vzhledu a praktických vlastností. Uniformy musely být odolné, snadno omyvatelné, teplé a pohodlné, ale musely také dobře vypadat. To platí i pro současné army oblečení. Představte si obyčejné maskáče, určitě se vám v nich pohybuje mnohem lépe než třeba v riflích. Na výletě do přírody nebo v zaměstnání je to velká výhoda. Navíc jsou mnohem univerzálnější. Skvěle se hodí do teplých dnů, stejně jako do zimy, využijete je na cestu do města i do práce a v případě ušpinění je snadno vyperete. Nehledě na to, že drobná špína na nich v maskovacím vzorku nepůjde ani vidět. Taktická vesta pro běžné uživatele v sobě zase ukrývá spoustu kapes, do kterých uložíte vše potřebné. V neposlední řadě pak tyto kusy oblečení, stejně jako třeba čepice nebo multifunkční šátek, napomáhají perfektnímu maskování v přírodě. Ne, praktickými vlastnostmi nemůže army oblečení nic konkurovat.

Nepodceňujte psychologický efekt

Pak je zde ještě psychologické hledisko. Uvědomte si, že první dojem udělá na lidi především váš vzhled a vaše oblečení. Podle něj si o vás udělají obrázek. Army oblečení jim v tom pomůže. Military oblečení má totiž velkou výhodu, hodně o vás vypovídá. Tak například, pokud ho nosíte, pravděpodobně se snažíte nějakým způsobem vynikat mezi ostatními, běžnými lidmi, ale přesto si zachovat určitý odstup a nepouštět se do žádné extravagance. Tedy vyniknout, ale nenápadně a nenásilně, možná bychom spíše řekli “odlišit se”. Stejně tak platí, že uniforma v sobě má odjakživa zabudovaný určitý smysl pro řád a pořádek. I to si s vámi ostatní spojí. V neposlední řadě pak budete na své okolí působit jako vytrvalí, silní a odolní jedinci (což by měly být základní vlastnosti běžných vojáků). Proč jinak byste se snažili napodobovat uniformu, pokud nemáte k armádě sympatie, že? A spojí-li se tato módní psychologie a skvělé praktické vlastnosti army oblečení, pak se jeho velká obliba vysvětluje.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *