Nejmodernější auto, nový Range Rover Velar

V úterý 1. března představila britská automobilka Land Rover nový Range Rover Velar. Zdařilá kombinace prvků z Evoque a siluety Sportu je perfektně přizpůsobená jízdě na silnici. Přesto je to stále typický Range Rover, a tak nesmíme opomenout i perfektní vlastnosti mimo zpevněné cesty.

Nové SUV je ve všech verzích standartně nabízeno s pohonem všech kol. V základu je světlost 213 mm, avšak při objednání vzduchového podvozku až 251 mm. Nejenom mimo silnice, ale i ve vodě si Velar činní velmi dobře, a to s brodivostí 600 mm (650 mm u vozů se vzduchovým odpružením).

Svým interiérem patři nový Range Rover k nejmodernějším autům vůbec. Vedle volantu najdeme jeden desetipalcový displej pro navigaci. Pod ním ale najdeme ještě jeden stejně velký displej pro ovládání klimatizace a jízdního režimu doplněný o otočné ovladače. Sám volat je potom taky vybaven dotykovými prvky.

Luxusní Range Rover Velar není jen luxusním autem. I přes svoji nízkou siluetu je velmi prostorný. Nehrozí vám nedostatek místa a to ani nad hlavou. Obří je i zavazadlový prostor, který pojme až 673 litrů.

Velar, tak jako Jaguar F-Pace, je nabízen v benzínu i naftě. Varianta v benzínu zrychlí z nuly na sto za 6,7 sekundy. Naopak dieselová varianta je o kombinované spotřebě, která činí 5,4 a 5, 8 litru na sto kilometrů. Automobilka Land Rover nabízí nový Velar také ve verzi s šestiválcem. V benzínu se z nuly na sto dostane pod 6 sekund, přesněji za 5,7 vteřin. Všechny verze mají samozřejmě pohon všech kol a osmistupňovou automatickou převodovku. Základní cena auta (nejslabší turbodiesel) je stanovena na 1 599 569 Kč.

Video – Range Rover Velar

Zdroj foto: landrover.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *