Nejlepší dovolená začíná výběrem spolehlivé výbavy na cesty

Kapesní nabíjení mobilu a fotoaparátu, cestovní internetové připojení s Wi-Fi, na dálku ovladatelná zařízení, která váš dům ohlídají lépe než cvičený dobrman. Co všechno můžete potřebovat, abyste si dovolenou užili bez újmy?

Vypnout počítač, sbalit pár potřebných věcí a jede se? Omyl, i na sebekratší dovolenou je potřeba se rozumně nachystat. Bez možnosti online připojení a s mobilem či fotoaparátem, kterému došla šťáva, může vašich pár dní volna skončit pěkným fiaskem. Jen si ty scénáře představte. Návrat z exotického ráje bez jediné fotky. Tři noci v nepojízdném autě bez šance zavolat si asistenční službu nebo vygooglovat nejbližší servis. A suvenýr, který na polici obývací stěny nahradí televizi, protože v době, kdy jste si čistili hlavu, někdo jiný „vyčistil“ váš byt.

Internet za hubičku napříč EU

Abyste mohli zůstat v kontaktu se světem, vyřídit naléhavý email, vyhledat informace o navštívené lokalitě a oblažovat své přátele na sociálních sítích pravidelnými reporty ze své dovolené, budete přirozeně potřebovat především internet. Ve stanu, v pětihvězdičkovém hotelu, na vodě, na horách, u moře. Prostě všude. Spolehnout se na hotelovou síť je riziko. Kolikrát je přetížená, nedosáhne dál než tři kroky od obvodové zdi budovy hotelu, není součástí ceny za pobyt. Pro takové případy nabízí
TP-LINK cestovní modem M7300. „Ve zkratce jde o modem pro mobilní sítě s Wi-Fi připojením, se kterým si klidně uděláte svůj soukromý hotspot pod slunečníkem na pláži,“ představuje zařízení specialista na síťová zařízení ze společnosti TP-LINK Aleš Šafář.

M7300_I

M7300 patří k pokročilým přenosným Wi-Fi routerům s mobilním připojením 4G LTE. Je vybaven vysokokapacitní baterií. Vydrží pracovat až deset hodin bez napájení ze zásuvky. Vedle sítě Wi-Fi, na kterou se připojí až deset uživatelů, nabízí i sdílené úložiště dat do kapacity 32 GB. A hlavně se vejde
i do napěchovaného kufru či batohu. „Není větší než běžný mobil,“ doplňuje Šafář.

M7300_II

Do modemu M7300 lze pořídit i SIM kartu většiny evropských telekomunikačních operátorů. Pokud máte v plánu procestovat více zemí, vyplatí se u nich aktivovat vhodný tarif. Někteří operátoři nabízí takové, se kterými projedete Evropu křížem krážem a každý den zaplatíte za 100 MB jen jedno euro.

M7300_III

Powerbanka. Nabije mobil nebo čtečku tam, kde není zásuvka

Pokud je internet na cestách v žebříčku priorit na prvním místě, pak na druhém je zdroj energie, který při vašich outdoorových aktivitách dobije jak modem, tak telefon a tablet, na kterých budete surfovat. Říká se mu powerbanka. Dokáže zachránit i frustrující momenty, kdy vám klekne kamera, MP3 přehrávač, GPS navigace, čtečka elektronických knih a další vymoženosti, jež dokáží člověku zpříjemnit volný čas a napájí se prostřednictvím USB portu.

PB50_I

TP-LINK pro dovolenkové aktivity doporučuje dva své produkty – powerbanku PB50 a TL-PB10400. Jejich kapacita vystačí na tři až pět nabití chytrého telefonu. „Zatímco elegantní černý model PB50 lze pohodlně nosit v kapse saka, druhý je robustnější a vybavený LED svítilnou,“ popisuje specialista ze společnosti TP-LINK.

PB50_II

Aby návrat z relaxace nebyl šokem

Až si coby turista vyrazíte opatřit kameru, se kterou chcete zaznamenávat své zahraniční dobrodružství, popřemýšlejte, jestli se nevyplatí také jedna do domu. Taková, která by dohlídla, aby za vás dění doma nerežíroval ve vaší nepřítomnosti někdo cizí. Kamery nabízené k ochraně majetku jsou ovladatelné na dálku přes internet pomocí mobilní aplikace. Umožní záznam fotografie a videa ze sledovaného prostoru, upozorní na nežádoucí pohyb a zvuk ve střeženém objektu, neprodleně odešlou obrazový záznam narušitele, čímž majiteli dovolí rychlý zásah.

Novinkou od společnosti TP-Link je model NC250 s nočním viděním a bezdrátovým připojením k místní Wi-Fi síti. Kameru NC250 s HD rozlišením lze umístit libovolně na strop nebo stěnu. Zvládne čistě a ostře zaznamenat prostor v okruhu pět a půl metru. Optimální situování kamery je za vstupními dveřmi do objektu.

Inteligentní zásuvky zmatou nepřítele

Pro ještě sofistikovanější zabezpečení bytu, domu či celého obytného komplexu se doporučuje do prostoru umístit více kamer a především nespoléhat jen na detekci nezvaného hosta, ale především na prevenci. Dům by měl vypadat, že jste stále doma. Tomu skvěle vyhoví inteligentní zásuvka, díky níž není problém dálkově přes internet (pomocí aplikace) nebo naprogramovaným časovým spínačem spouštět osvětlení, spínat televizi a podobným způsobem simulovat pohyb uvnitř.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *