Jaká je nejlepší značka pneumatik?

Na trhu se pohybuje nepřeberné množství výrobců pneumatik, takže je někdy těžké se rozhodnout, jakou značku pneu na své vozidlo nakonec obujete. Rozhodování vám chceme ulehčit, a přinášíme vám proto přehledné informace o čtyřech populárních výrobcích pneumatik.

Barum

Českou značku Barum zřejmě netřeba představovat. Její tradice sahá až do roku 1932, kdy firma Baťa začala ve Zlíně vyrábět autopláště. Protože Baťa dokázal nabídnout až o polovinu nižší ceny než konkurence, jeho pneumatiky rychle ovládly československé silnice.

Výhodný poměr mezi kvalitou a cenou pneumatikám značky Barum zůstal dodnes. Stále se jedná o spolehlivé pneu střední třídy, které se mezi českými řidiči těší značné oblibě – obzvláště pak například model Barum Brillantis 2.

Hankook

Korejský výrobce Hankook staví svou firemní filozofii na konceptu tzv. driving emotion, což by se dalo volně přeložit jako „pocit z jízdy”. V praxi to znamená, že se snaží pneumatiky co nejvíce přizpůsobit stylu jízdy každého řidiče.

Nejoblíbenějším modelem zimních pneumatik této značky je Hankook W442 Winter i*cept RS, vděčí za to především dobrým jízdním vlastnostem a krátké brzdné dráze na zasněžené i mokré vozovce.

 

https://staticflickr.com

Společnost Hankook sponzoruje celou řadu sportovních klubů i akcí.

Nokian

O odolnosti mobilního telefonu Nokia 3310 existuje nepřeberné množství vtipů. Z finského města Nokia však nepocházejí jen legendární mobily, ale také odolné a spolehlivé pneumatiky Nokian.

Všechny pneu značky Nokian nabízejí kvalitu vyšší střední třídy. Nejoblíbenějšími letními pneumatikami této značky jsou Nokian iLine, které nabízejí především bezpečnou jízdu, odolnost vůči aquaplaningu a nízký valivý odpor (a tím pádem i nižší spotřebu paliva).

Continental

Příslovečná německá preciznost se pochopitelně vztahuje i na výrobu pneumatik. Důkazem jsou pneu značky Continental, které nabízejí prémiovou kvalitu za rozumnou cenu. A firma vyrábí také kvalitní moto pneu.

Historie značky sahá až do roku 1871 a krom pneumatik se společnost věnuje i vývoji automobilových součástek, brzdových systémů nebo způsobům snížení spotřeby paliva.

https://wikimedia.org

Pneumatiky Continental za sebou mají bohatou historii. Na obrázku reklama z období německého hospodářského zázraku.

Nezapomínejte však, že výběr pneumatik vždy závisí na typu vašeho vozidla, stávající sezóně i momentální finanční situaci. Pokud však zvolíte pneu od jakékoliv výše uvedené značky, určitě neprohloupíte.

Description: Na trhu se pohybuje značné množství výrobců pneumatik. Chceme vám ulehčit výběr, přinášíme proto přehledné info o čtyřech nejpopulárnějších z nich.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *