8 tipů, jak vypracovat vaše tělo

Letní období se kvapem blíží a mnoho z nás trápí, jak do léta vytvořit “fit” tělo. Následující článek vám přináší několik tipů, jak vámi vysněného těla dosáhnout.

 1) Nikdy není pozdě začít

Pokud si myslíte, že je již pozdě začít, tak jste na omylu. Nikdy není pozdě a proto neváhejte a začněte TEĎ HNED!

2) Změňte své stravovací návyky 

Velkou část našeho vzhledu zapříčiňuje strava. Nejedná se pouze o tuky, ale strava také ovlivňuje kvalitu pokožky, vlasů či nehtů. Proto zkuste změnit vaše stravování na zdravou stravu. Vhodné je zařadit do stravy například libové maso, zeleninu, ovoce, tvaroh nebo sýry.

3) Hýbejte se

I když strava tvoří větší část našeho vzhledu, pohyb je také velmi důležitý. Urychlí tento proces změny a budete nejen lépe vypadat, ale také se budete lépe cítit. Nemusíte hned zvedat stokilové činky nebo běhat maratony, bohatě postačí procházky rychlejší chůzí nebo cvičení doma.

4) Fitness centra se nebojte

I když jsem v předchozím bodě psal, že nemusíte zvedat stokilové činky, tak se návštěvy fitness centra rozhodně nebojte! Mnoho posiloven nabízí profesionální trenéry, kteří rádi pomohou nejen se cvičením, ale také s úpravou stravy. Rozhodně nemusíte mít obavy z toho, že vejdete do místnosti plné “nabouchaných” kulturistů. Opak je pravdou, většina návštěvníků jsou normální lidé, kteří touží po změně, tak jako vy.

5) Dodržujte pitný režim

Pití dostatečného množství vody je důležité nejen pro zdraví, ale také pro váš vzhled. Mimo to pití vody dokáže zahnat hlad. Denně vypijte alespoň 2-3 litry čisté vody. Vyhněte se sladkým limonádám nebo podobným výrobkům.

6) Vytrvejte

Pokud patříte mezi ty lidi, kteří si myslí, že po týdnu budou vypadat k nepoznání, tak se pletete. Ze všeho nejdůležitější je vytrvalost a trpělivost. Může to zabrat měsíc, dva nebo dokonce tři, avšak výsledek bude stát za to!

7) Prášky zahoďte

Pokud pomýšlíte na koupi nějakých “zázračných” pilulek, tak tuto myšlenku okamžitě zapuďte! Většina těchto doplňků vám jen zničí trávení a výsledky jsou nulové. Vše je o stravování a proto raději investujte svůj čas i peníze do správných stravovacích návyků.

8) Pijte kávu

Pokud však chcete nějakým způsobem podpořit svůj proces změny, můžete pít kávu nebo si dávat kofeinové tabletky. Kofein je známý svou podporou spalování. Důležité je, aby jste to s kávou nepřeháněli, můžete tak ohrozit své zdraví.

Doufám, že vám těchto několik rad pomůže k cestě za vypracovanou postavou. Důležité je setrvat, nevzdávat to a dostaví se sladká odměna za všechno vaše odříkání.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *