Fitness trackers – osobní koučové 24/7

Dostat se před příchodem jarních měsíců do kondice je oblíbený novoroční slib, provedení už bývá populární méně. Hlavně v zimě se těžko hledá motivace vyběhnout v několika vrstvách oblečení ven nebo jít trpět do fitka. Přemoct pohodlnost a začít konečně pracovat na fyzičce vám výrazně usnadní pořízení fitness náramku nebo hodinek.

Co to umí?

Mezi nejzákladnější funkce obecně patří krokoměr nebo měřič vzdáleností. Ten může fungovat na základě čidla umístěného v botě, ale také pomocí GPS souřadnic. Taková metoda může být přesnější, na druhou stranu vám není moc platná při běhání na páse.

Dobrý fitness náramek informace o vašich aktivitách nejen zachycuje, ale také zpracovává v telefonu nebo počítači, čímž vám pomáhá průběžně vyhodnocovat trénink a pracovat na jeho zefektivnění.

Chytré náramky a hodinky na rozdíl od vás nezahálí ani v noci. Měří vaši spánkovou aktivitu a dokážou vás vzbudit ve chvíli lehčího spánku, a to jemnými vibracemi. Takže už žádná uřvaná melodie, která vám každodenně opakovaným šokem v nepravou chvíli ve finále akorát tak zkrátí život.

V neposlední řadě můžete náramky propojit s telefonem a pohodlně tak přijímat hovory nebo číst textové zprávy i během výklusu do parku.

Co to stojí?

Množství a užitečnost funkcí se samozřejmě odvíjí od ceny, kterou jste za svého osobního motivátora ochotni zaplatit.

Na českém trhu seženete náramky za necelé čtyři stovky pro méně náročné borce, za ty nejvychytanější kousky byste měli dát maximálně kolem sedmi tisíc. Cena nejdražších chytrých hodinek může dosahovat hodnoty i přes patnáct tisíc Kč.

Jaký vybrat?

Chytré náramky a hodinky zažívají obrovský boom a trh nabízí opravdu široké množství typů napříč mnoha kategoriemi. Neměl by tak pro vás být problém vybrat si model, který splní vaše požadavky nejen co do funkčnosti, ale také vizuální podoby. Přeci jen se předpokládá, že se náramek stane vaší viditelnou celodenní součástí.

A co v jednotlivých cenových kategoriích můžete očekávat? Leccos napoví naše tipy:

1) Xiaomi Mi Band: za kačku fyzičku

Fitness náramky Xiaomi jsou obecně dost oblíbené. Tenhle se navíc může pochlubit cenou pod pětistovkou hranicí, za kterou ale nabízí solidní množství muziky.

Xiaomi Mi Band disponuje většinou základních funkcí, které od náramku očekáváte: od monitorování aktivit v noci, přes vibrační buzení až po krokoměr a akcelerometr – ten vám při běhu změří vaše zrychlení.

Na jedno nabití přitom vydrží až 30 dní. A to vůbec není špatné.

2) TomTom Touch Cardio: zlatá střední cesta

Běžné funkce jsou pro tenhle přístroj samozřejmostí.

Nad jejich rámec umí změřit váš srdeční tep během aktivit i v klidu, čímž vám leccos napoví o vaší tělesné kondici. Zároveň vám TomTom Touch Cardio vyhodnotí tělesnou skladbu – analyzováním tuku či svalové hmoty vám pomůže přizpůsobit si trénink co nejvíce na míru.

Designové náramky holandské firmy TomTom  se prodávají v několika barvách. Cena takové parády začíná na třech tisících Kč.

3) Garmin Forerunner 620: parťák superběžců

Tohle jsou špičkové běžecké hodinky s dotykovým displejem pro největší šampiony.

Za cenu kolem deseti tisíc Kč máte přehled třeba o kadenci kroků nebo době dotyku nohy se zemí. Garmin Forerunner 620 spolupracuje s hrudním snímačem a pohybové čidlo umí určit uběhnutou vzdálenost i na běžeckém pásu.

Měření hodnoty VO2Max, vyhodnocování v profi tréninkové aplikaci Garmin Connect, ale i možnost ovládat dotykový displej v běžných rukavicích jsou další z mnoha vychytávek, které dělají z tohohle běžeckého GPS sporttesteru ideálního tréninkového parťáka těch nejnáročnějších.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *